דרמה של ממש התרחשה לפנות בוקר במעבר התת-קרקעי ברחוב חלוצי התעשיה במפרץ חיפה. עקב כמות משקעים גדולה שירדה בתוך פרק זמן קצר, הוצף המעבר ואריה קליין, נהג רכב הסעות, נתקע במרכזו כשמפלס המים עולה בקצב מהיר והוא לכוד ברכבו.

החילוץ. צילום: כבאות והצלה

צוות כיבוי מתחנת מפרץ הסמוכה, בראשות רס"ר אילון זינגר, שהיה הראשון להגיע לזירה, נרתם לחבל הצלה ועשה דרכו אל הנהג בשחייה. משחבר אליו, העלה אותו אל גג הרכב והמתין יחד עד להגעת הסירה של יחידת החילוץ של רשות הכבאות. הלוחמים שעל הסירה העבירו את השניים בבטחה אל מחוץ למעבר, בעוד כוחות נוספים המשיכו בסריקות נוספות בתוואי המנהרה המוצפת.

לפני זמן קצר נפגשו הנהג קליין, תושב קריית אתא בן 70, והכבאי המחלץ זינגר, במיון בבית החולים 'רמב"ם' בעיר. "אני שמח לראות אותך כשאתה מחייך", אמר רס"ר זינגר לקליין. "טוב שאתה באת בשחייה ואחר כך על הסירה והרמת אותי מעל גובה המים שאני לא אטבע. אתה היית המלאך שלי במקרה הזה", הודה לו מצידו קליין.

המפגש בין אריה קליין לכבאי המחלץ, אילון זינגר, במיון רמב"ם. צילום: באדיבות דוברות רמב"ם

 

"בהתחלה לא הרגשתי את הרגליים כי חום הגוף שלי היה 33 מעלות ועטפו אותי בנייר אלומיניום", סיפר קליין. על השאלה מדוע נכנס למעבר, השיב הנהג כי "לא היה כל סימן" והוסיף: "אני מאשים את העירייה. זו כבר הפעם השנייה שבן אדם כמעט טובע במנהרה הזאת ואחד כבר מת במנהרה הזאת לפני כשנה וחצי. אם אתה לא היית, גם אני הייתי טובע במנהרה הזאת. אתה היית המלאך, אבל זו טעות של העירייה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20