נתניהו: "הליכודניקים החדשים הם שמאלנים ישנים שמנסים להשתלט"

תמיכה מפתיעה ב'ליכודניקים החדשים': השר לשיתוף פעולה אזורי ומקורבו של ראש הממשלה נתניהו צחי הנגבי פרסם לפני שעה קלה (ה') פוסט תמיכה בקבוצת המתפקדים השנויה במחלוקת. הנגבי כתב: "הליכוד צריך לברך על הצטרפותם של אלפי צעירים חדשים לתנועה". לדבריו, "לא מדובר באנשי שמאל. לא מדובר בהשתלטות עוינת".

עוד הוסיף הנגבי כי "כל מפלגה אחרת הייתה נותנת הרבה כדי שתתרחש אצלה תופעה דומה: שאלפים מדור העתיד שלנו יאמינו שהדרך האיכותית ביותר להשפיע לטובה על חייהם  היא להיות חלק מהתנועה הגדולה בישראל, ולהיאבק בתוכה על הערכים שהם דוגלים בהם".

כזכור, אתמול התראיין ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוץ 20 ותקף את קבוצת המתפקדים. נתניהו אמר כי מדובר במעשה פסול מוסרית: "הם לא ליכודניקים והם לא חדשים. הם אנשי שמאל ישנים והם רוצים להיכנס לליכוד ולהשתלט. להשתמש בדמוקרטיה של הליכוד כדי להרוס את הליכוד ואת כל מה שהוא מסמל".

הנגבי השיב בפוסט לטענות נתניהו וכתב כי "נכון, יש כמה מהם שמנסים לנצל את הדמוקרטיה שלנו לרעה. מקומם של אלה אינו עמנו. הם בודדים, מתי מעט, והחוקה שלנו מאפשרת למנוע מהם לעשות זאת. אבל הרוב המוחלט של הליכודניקים החדשים אינו כזה. הם התפקדו בתום לב, וצריך לקבל את פניהם בחיבוק רחב".

לדברי השר, על הליכוד להזמין את הליכודניקים החדשים, ולחזק את הקו הכלכלי הליברלי של המפלגה. "הם ינסו לחזק אצלנו את ההכרה בחשיבותה של הכלכלה הליברלית, המשק החופשי, האיזונים החברתיים, עצמאות הרשות השופטת, הפחתת יוקר המחיה, הדאגה לצעירים המתקשים בצעדיהם הראשונים בעולם האקדמי והתעסוקתי".

הנגבי עם נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
הנגבי עם נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

."אנחנו נחזק אצלם את ההכרה בצדקת העקרונות הלאומיים והביטחוניים שלנו. זהו שילוב מבטיח. רק כך נוכל לממש את חזונו של ראש הממשלה לשוב ל-40 המנדטים של ימי בגין. בגין עיצב נוסחה מנצחת: קו מדיני תקיף ובוטח יחד עם רעיונות הכלכלה החופשית מבית מדרשה של המפלגה הליברלית. עובדה היא שבעשורים האחרונים צעירים רבים מוצאים מפלט אצל שלי יחימוביץ, יאיר לפיד, משה כחלון, ולא רואים עוד את ביתם בליכוד".

את הפוסט סיכם הנגבי בכותבו כי "הכניסה של הליכודניקים החדשים עתידה לשנות דפוס מצער זה. אין מקום לבהלה ולהיסטריה ולהסתגרות בתוך גטו מבוצר. אני מחזק את ידיכם, ליכודניקים חדשים, ואסייע לכם להתגבר על המכשולים הבלתי חוקיים שמנסים להציב בדרככם".