מתנגד לשינוי השיטה. השר צחי הנגבי. צילום: פלאש 90
השר צחי הנגבי. צילום: פלאש 90

 

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי וחבר הכנסת יהודה גליק השתתפו הערב (ב') בטקס הרמת כוסית של "הליכודניקים החדשים" בליכוד. הנגבי הצהיר: "אפעל כדי שהזכות לבחור לא תימנע מאף מתפקד. אתם קבוצה אידאליסטית, אף אחד לא יכול לעצור אתכם. ככה מתחילות מהפכות". הנגבי הוסיף: :יש כוחות שקשה להם להבין עד כמה מה שאתם עושים הוא מבורך. בסוף הם יבינו. הניסיונות למנוע מאנשים להתפקד הם בלתי חוקיים".

גם חבר הכנסת יהודה גליק נשא דברים באירוע ואמר: "הצטרפתי לליכוד כי רציתי להיות בתנועה שמכילה אנשים שלא נראים אותו הדבר כי לשבת ולשמוע אנשים שנראים בדיוק כמוני יכולתי להישאר בבית. במשך שנים הגענו לכנסים של הליכוד שאלנו את עצמנו איך נביא תל אביבים צעירים לתוך הליכוד וכשסוף סוף הם באים מתעצבנים עליהם? מה שחשוב זה המשתלבים – שאכפת להם מה קורה ויש להם מה לומר ולא כי הם משוכנעים שכל האמת אצלם ומן הצד השני הם לא נרתעים מלומר את דעתם ולהביע ביקורת. היכולת לשבת ולשמוע ולהקשיב היא היכולת להתקיים כאן במדינה הזו והליכוד צריכה להיות תנועה כזו שמכילה את כלל הציבור שמאמין בחוקת הליכוד. הייתי היום בשלושה מקומות שהם כולם ליכוד בעייני: ביהודה ושומרון בישוב בית אריה, בבית שאן בפעילות חברתית ובטקס הצדעה לעדה הבדואית. אנחנו כולנו עם אחד".

לפתוח ליותר שעות את ההר ליהודים. ח"כ יהודה גליק. פלאש 90
ח"כ יהודה גליק. פלאש 90

 

"האנשים שבאים לכאן, במה הם שונים מאנשים שהתפקדו בתוך ארגז כדי לקדם את פלוני או אלמוני? בראש הדבר הזה עומד הצדק והמוסר ואם יש דבר שהוא לא מוסרי אני אגיד אותו בלי פחד ובלי בושה. אני לא נולדתי פוליטיקאי וגיליתי שהדבר המרכזי שפוליטיקאי צריך לדאוג לו זה איך הוא יבחר לפעם הבאה, וכל דבר שהוא אומר הוא בודק אם זה יפגע בו בפריימריז או לא, וכך גם בבחירות הבאות, מתי הם עושים את מה שהם באמת מאמינים בו? אני קיבלתי על עצמי לומר את מה שאני חושב באמת. אנשים שבאים מתוך אידאולוגיה לליכוד זה ברכה לליכוד. הדבר הכי בונה זה לשמוע ביקורת, מה נותן לי זה שכל הזמן טופחים על השכם שלנו? אם נלחמים בכם סימן שאתם מצליחים", סיכם גליק.

לסיום אמר חבר הכנסת מהליכוד: "אני מברך אתכם על הצטרפותכם, ויחד עם זאת אם יש כאן מישהו שברגע זה התפקד לליכוד ומראש אומר שאין בכוונתו להצביע ליכוד – אני מבקש ממנו שלא יתפקד. זה לא מוסרי ולא צודק. מי שחושב שיכנס לליכוד כדי לשבור ולהרוס מפנים – זה גם לא מוסרי וגם הוא לא יצליח. אבל אם יש פה אנשים שחושבים לטווח ארוך ורוצים להשתלב ומאמינים בחוקת הליכוד – אנא תביאו את עצמכם, את החברים שלכם את כל מי שרוצה, למען מדינת ישראל האהובה שלנו".

ראש הממשלה נתניהו בראיון בלעדי לאתר ערוץ 20

ראש הממשלה נתניהו, התייחס בראיון לערוץ 20 להחלטת מפלגתו לחסום את ההתפקדות לליכוד באינטרנט, לאחר שהתגלתה כמות גדולה של מתפקדים שנמנים על קבוצת 'הליכודניקים החדשים'. "הייתה ביקורת לפני כמה שנים על הצטרפות של אנשים, דווקא מהצד הימני (פייגלין – ש"ר), שלא מצביעים לליכוד אבל מצביעים רק בפריימריז. ברור שזה מוסרית פסול".

נתניהו סיפר כי "זה נמנע באמצעים חוקיים שונים. אין ספק שהתופעה הזאת, לכאורה "הליכודניקים החדשים", הם לא ליכודניקים והם לא חדשים. הם אנשי שמאל ישנים והם רוצים להיכנס לליכוד ולהשתלט. להשתמש בדמוקרטיה של הליכוד כדי להרוס את הליכוד ואת כל מה שהוא מסמל. אנחנו יכולים להתגונן נגד זה כמו שהתגוננו נגד ניסיון ההשתלטות של פייגלין באמצעים חוקיים".

מודעה של "הליכודניקים החדשים"
מודעה של "הליכודניקים החדשים"

 

"כל מה שעשינו עד עכשיו זה דבר מאד פשוט ומאד חכם: ההתפקדות שלהם נעשית דרך כל מיני צוותים אינטרנטיים. אמרנו 'רגע, אתה רוצה להתפקד לליכוד? תואיל לבוא לבנק, להפקיד בחשבון הבנק את מה שאתה רוצה ואל תעשה לי התפקדות אינטרנטית. תטריח את עצמך'. תתפלא, זה כבר מוריד הרבה. מהבית, מהסלון, בקריאה של גוף שמארגן אותם ואני חושב שאני יודע מהו, את זה הם מוכנים  לעשות אז אנחנו מטריחים אותם לעשות קצת יותר ואנחנו נחשוב על עוד אמצעים חוקיים. איך אומרים? 'דמוקרטיה מותר לה להתגונן על עצמה'. הליכוד היא התנועה הדמוקרטית במדינת ישראל ואנחנו נמצא את הדרכים החוקיות להגן על עצמנו".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם