ד"ר עופר כסיף, המתמודד היהודי ב"רשימה המשותפת" מטעם חד"ש, שנודע בעבר בזכות התבטאויות אלימות וקיצוניות, התראיין לקראת מערכת הבחירות הקרבה ל"הארץ", וסיפק מספר אמירות רדיקליות.

בין היתר התבקש כסיף על ידי העיתונאית רווית הכט להתייחס להתבטאויות אלימות ומסיתות שלו בעבר, בין היתר על העולים להר- הבית: "סרטן עם גרורות שצריך לחסל", ועל ראש הממשלה אותו כינה "רב מרצחים". כסיף, לא התנער ולא התנצל על הדברים.

את המדיניות הישראלית ביהודה ושומרון מגדיר כסיף "רצח עם". בהתייחסות למדיניות הסוציאליסטית בוונצואלה, שהביאה מילונים לחרפת רעב הוא פותר בהסבר כי "הם לא הלכו מספיק לכיוון הסוציאליסטי".

לפי הנטען בכתבה, כסיף, מרצה באוניברסיטה העברית, שנבחר למקום השלישי ברשימה, נחשב למי שנתפס כרדיקלי אפילו בעיני המתפקדים היהודים של חד"ש.

למרות תמיכתו ב"הכרה בנכבה ובעוול שישראל עשתה", ו-"בזכות השיבה". כסיף מסביר שגם אם "לפליטים הפלסטינים" זכות "לשוב למולדתם", הוא אינו מעוניין לפנות יהודים מכל מקום בישראל. את אוניברסיטת תל-אביב למשל, הוא לא היה מעוניין לפרק.

"אני לא יכול להגיד שמחר אוניברסיטת תל אביב צריכה להתפרק ושייח מוניס צריכה לקום עליה בחזרה", הוא מסביר להכט, "אפשר לבחון אפשרות אם במקום שיבה צריך לתת פיצויים, למשל".

נוסף על החזרת "הפליטים" הפלסטינים לישראל, דוגל הד"ר, בשינוי סמלי המדינה, ומבהיר כי בעיניו "פגיעה בחיילים – אינה טרור".

לציונות הוא מתנגד לא רק מפני שהיא "אידיאולוגיה ופרקטיקה גזענית", אלא גם מפני שהיא "מפצלת את מעמד הפועלים ואת כל השכבות המוחלשות" ו- "מחזקת את האנטישמיות".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20