משטרת ישראל תוקפת בחריפות את ראש ממשלת ישראל ומגיבה לטענות על הדלפות מהחקירה: "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק".

"כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות". רה"מ נתניהו והמפכ"ל אלשיך. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות". רה"מ נתניהו והמפכ"ל אלשיך. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

במשטרה תוקפים את רה"מ, לאחר שאתמול ביקר נתניהו את ריבוי ההדלפות מהחקירה שמתנהלת בעניינו, וכן התייחס להעסקת יועץ תקשורת חיצוני במשטרה.

"כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה", נמסר מלשכת נתניהו. "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונמי, וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא היתה.

"הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה נתניהו. כפי שקרה תמיד בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום".

השר ארדן: "שוחחתי עם היועמ"ש וביקשתי ממנו לבדוק את ההדלפות"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר הבוקר בראיון לקלמן-ליברמן ברשת ב' כי "רה"מ פרסם את תגובתו לאחר שערוץ 2 פרסם כמה פעמים הוא אמור להיחקר בקרוב ומתי". לדבריו, "זו הייתה התגובה. אי אפשר להתייחס רק לזה בלי להסתכל על מכלול היחסים. התגובה הזאת לא מאפיינת כי כשר לביטחון פנים אני משתתף בעשרות ישיבות שאותן מוביל רה"מ והיחסים תקינים".

השר ארדן המשיך ואמר כי "יש כאן נקודה ספציפית שרה"מ העיר עליה. אני סומך על המפכ"ל, אבל יש כאן נקודה ויש בה צדק. חקירות בכלל וודאי חקירות של אישי ציבור – אנחנו צריכים לנקוט בהן זהירות. לא צריך שיתפרסמו פרטים בכלי תקשורת ונחקרים ילמדו על מצבם בכלי התקשורת. האם זה המקרה הזה? אני בכלל לא בטוח. אבל הנושא של הדלפות מחקירות צריך לבדוק אותו. לא בטוח שזה מהמשטרה.

"אני לא רשאי להנחות את המשטרה כיצד לנהוג בחקירות מסוימות. הפיקוח הוא ציבורי. פה יש בעל סמכות וקוראים לו היועמ"ש. אם יש לו תחושות מסוימות אז היועמ"ש שהוא בעל הסמכות יכול וצריך להורות על בדיקת הנושא הזה. אני גם שוחחתי עם היועמ"ש וביקשתי ממנו לבדוק את ההדלפות.

"סומך על המפכ"ל, אבל יש כאן נקודה ויש בה צדק". השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: פלאש 90
"סומך על המפכ"ל, אבל יש כאן נקודה ויש בה צדק". השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: פלאש 90

 

"כנראה שיוצאים פרטים מחקירות רה"מ הדברים האלה מחייבים בדיקה. המפכ"ל בעצמו יזם מהלך שמאפשר לבדוק קצינים בפוליגרף. אני לא אומר מה צריך לעשות, לא ניתן לדעת אם יוצא מידע ומאיפה אבל ודאי שכל מי שמעורב בחקירה צריכה להיות שם בדיקה תקופתית האם נמסר מידע לגורמים שאינם מוסמכים. לכלי התקשורת אין עניין לדרוש בדיקה כזאת, אבל אני חייב לדחוף את העניין שאמון הציבור לא ייפגע", הבהיר ארדן.

"יש בעייתיות בסוגיה הזאת וגם העליתי אותה בעבר"

על יועץ התקשורת למשטרה ליאור חורב, אשר עליו מתח רה"מ ביקורת, אמר השר לביטחון פנים כי "ברגע שמועסק יועץ תקשורת שהיה קשור לצד פוליטי, ושגם בחודשים האחרונים היו לו קשרים פוליטיים והוא ממשיך להביע את דעותיו הפוליטיות – זה יוצר בעיה. יש בעייתיות בסוגיה הזאת וגם העליתי אותה בעבר. זה לא תורם לאמון הציבור במשטרה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20