המשטרה הודיעה למארגני מחאת הנכים כי בעקבות התגברות ההפרעות החמורות לתנועה בהפגנות, יאכפו את חוקי התנועה. כחלק מתהליך ההידברות, המשטרה הציעה למארגנים מתווי מחאה חלופיים שאינם מייצרים הפרעה חמורה לתנועה. מוקדם יותר היום נחסמו כביש מס' 4 באזור צומת רעננה, כביש 20 (איילון דרום)במחלף קק"ל לדרום, במחלף גלילות מפנות לכביש 5 והירידה לאיילון דרום במחלף שבעת הכוכבים.

כזכור, ארגוני הנכים מבקשים להצמיד את קצבאות הנכות לשכר המינימום וכחלק מניסיונם להשיג את המטרה הם חוסמים כבישים ברחבי הארץ. בראיון ל"היום הזה" אמר חנן טל מנכ"ל "נכה לא חצי בנאדם": "תמיכת הרחוב לא הביאה אותנו לאיפה שאנחנו נמצאים והיא גם לא תחלץ אותנו משם. אנחנו משתמשים בחסימת הכבישים כאמצעי לחץ על מקבלי ההחלטות בהיבט של השפעה על המשק ולא על הציבור".

קודם לכן פורסם בחדשות 10 כי הסתדרות העובדים הכללית תצטרף למאבק להעלאת קצבאות הנכים. עפ"י הפרסום, ההסתדרות תעלה קמפיין חוצות ברחבי הארץ על גבי אוטובוסים ובפרסומים בעיתונים תחת הכותרת "לא מפקירים את הנכים", זאת בעקבות פגישתו של יו"ר הארגון אבי ניסנקורן עם ארגוני הנכים בתחילת החודש.  בכוונתו של ניסנקורן לקשור את המחאה יחד עם המאבק לפתור את משבר הביטוח הסיעודי לקשישים.

שוטרים מפנים מפגין במחאת הנכים בצומת יקום בחודש שעבר. צילום: פלאש 90
שוטרים מפנים מפגין במחאת הנכים בצומת יקום בחודש שעבר. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20