הרוצח דווין פטריק קלי ורובה שפרסם ברשתות החברתיות. צילום מתוך טוויטר
הרוצח דווין פטריק קלי ורובה שפרסם ברשתות החברתיות. צילום מתוך טוויטר

 

המשטרה הפדרלית בארה"ב אישרה הלילה (ב') כי הרוצח מטקסס הוא דווין פטריק קלי, בן 26 מהעיירה ניו בראונפלס שבסן אנטוניו. לפני כן סיפרה המשטרה כי הרוצח הגיע לכנסייה בה טבח ב-26 בני אדם לפחות, כשהוא לבוש במדי צבא שחורים וחובש אפוד מגן.

בתקשורת האמריקנית מספרים כי קלי הוא חייל לשעבר, יוצא חיל האוויר האמריקני שהוצב בניו-מקסיקו ושירת בין השנים 2010-2014. ידוע כי מסיבה שאינה ברורה הוא שוחרר מהצבא לאחר שנערך לו משפט – עובדה שאוסרת עליו להחזיק נשק ולכן כרגע נבדק כיצד קלי שם את ידו על כלי נשק. גם לאחר בדיקת פעילותו ברשתות החברתיות – המניעים למעשה עדיין לא ידועים, אך בשלב זה נשלל קשר לפעילות טרור.

עם יציאתו מהכנסייה לאחר הטבח שביצע, קלי נורה על ידי תושב מקומי המתגורר בסביבת הכנסייה שירה בו עם רוצה ציד. קלי השליך את הרובה שלו ורץ לרכבו, שם נמצא מת אחרי מרדף משטרתי. בשלב זה לא ידוע האם מדובר בהתאבדות או במוות בעקבות הירי של התושב במקומי.

אירוע הירי בטקסס. צילום: עמוד הטוויטר של Max Massey
אירוע הירי בטקסס. צילום: עמוד הטוויטר של Max Massey

 

אירוע ירי אירע אתמול (א') בכנסייה בפטיסטית בסאתרלנד ספרינגס בקרבת סן אנטוניו בטקסס, ארה"ב. לפחות 26 נרצחו לאחר שאדם חמוש נכנס למבנה בשעת התפילה ופתח בירי. המשטרה הכריזה על אירוע רב נפגעים והודיעה כי היורה חוסל בתום מרדף.

בזמן הירי שהו בכנסייה כחמישים מתפללים ובהם גם ילדים. שכנים העידו על קולות ירי מרובים. לפחות שישה מסוקים הגיעו לפנות את הנפגעים. שטח הכנסייה בעיירה בת 400 התושבים נחסם לתנועה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ בטוויטר: "מי ייתן ואלוה-ים יהיה עם אנשי סאתרלנד ספרינגס, טקסס. אנשי הבולשת וכוחות האכיפה נמצאים בזירה. אני עוקב אחר המצב מיפן".

מושל טקסס, גרג אבוט, צייץ: "תפילותינו נתונות לכל מי שנפגע במעשה הנבלה הזה. תודותינו נתונות לכוחות האכיפה על תגובתם".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם