המדינה השיבה היום (ד') לעתירה המבקשת לשנות את מיקום ההפגנות נגד התנהלות היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בפרשת חקירות רה"מ, כך דווח ב-Ynet. המדינה שהשיבה בשם המשטרה ביקשה כי בג"ץ יורה על "מיקום אחר והולם יותר" להפגנות בפתח תקווה וכי מעתה ההפגנות יתקיימו לאחר קבלת רישיון בלבד.

ההפגנה סמוך לקניון גנים נגד היועמ"ש בתחילת החודש. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
ההפגנה סמוך לקניון גנים נגד היועמ"ש בתחילת החודש. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

עד כה התנהלו ההפגנות מדי מוצ"ש בסמוך לקניון גנים ולביתו של מנדלבליט והיוו מטרד לתושבים. חבר מועצת פתח תקווה, צדוק בן משה, עתר בנושא לבג"ץ באמצעות עו"ד מנחם מושקוביץ'. בין היתר הציעה המשטרה את הפארק הגדול כחלופה למיקום ההפגנה. "הפארק יכול להכיל אלפי אנשים, הוא אינו ממוקם בליבה של שכונת המגורים ובצמוד לו נמצא חניון עם מקומות חנייה רבים", נכתב בתשובת המדינה. "המשך קיום ההפגנות במיקום הנוכחי אף עלול לסכן את שלומם של המפגינים עצמם ושל משתמשי הדרך. הנוכחים במקום 'גולשים' גם לכביש הסמוך ובכך מסתכנים בפגיעה מרכב חולף".

לדברי המדינה, בהפגנות הראשונות השתתפו כ-50 משתתפים לעומת אלפים בהפגנות האחרונות, כולל מאות מפגיני ליכוד שהפגינו ברישיון. מספר השוטרים שאבטחו את ההפגנה ה-38 במספר במוצ"ש האחרון עמד על 130.

הפגנת הליכוד סמוך לבית היועמ"ש בתחילת החודש. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
הפגנת הליכוד סמוך לבית היועמ"ש בתחילת החודש. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

עו"ד מושקוביץ' אמר בתגובה: "אני מברך על עמדת הפרקליטות שקיבלה את כל הטענות, אך צר לי כי במשך 38 שבועות אפשרה המשטרה להפוך את חיי שכניו של היועמ"ש לגיהנום, ולא רק שלא פיזרה את ההפגנות הלא מאושרות לא על ידה ולא על ידי אף גוף אחר, אלא אף עודדה אותן מעצם ההבלגה עליהן. תושבי השכונה ואני מאמינים כי מחאה היא אבן יסוד בדמוקרטיה, אך בריונות אינה מחאה, גם אם כך מנסים לצבוע אותה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20