החוקרים בפרשת 'בזק' (תיק 4000) קיבלו אישור מהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות לפתוח בחקירה סמויה הכוללת ביצוע האזנות סתר לחשודים המרכזיים: יועץ התקשורת ומקורבו של ראש הממשלה ניר חפץ, בעל השליטה ב'בזק' שאול אלוביץ' ומנכ"ל משרד המשפטים לשעבר שלמה פילבר. כך על פי פרסום ב'ידיעות אחרונות'.

איש העסקים שאול אלוביץ' בהארכת המעצר, פברואר 2018. צילום: פלאש 90

על פי הפרסום, המשטרה מחזיקה בתמלילי שיחות שהתקבלו מהאזנות לטלפונים של השלושה, זאת מעבר לקלטת אותה סיפק מנכ"ל 'וואלה!' אילן ישועה בעדותו בה נשמע אלוביץ' מורה לו כיצד לסקר את בני משפחת נתניהו. החומרים מעדויותיו של ישועה – שמונה במספר מאז דצמבר 2017 – הועברו לפרקליטות שנתנה את האישור לפתוח בחקירה סמויה של צוות משותף ברשות לניירות ערך ובמשטרה. חומרים שלאחר מכן הביאו את הפרקליטות לאשר באופן חריג את לבצע האזנות סתר לעצורים.

יועץ התקשורת ניר חפץ בהארכת מעצר, פברואר 2018. צילום: פלאש 90

 

כזכור, ביום חמישי האחרון הגיש צוות החקירה המשותף למשטרה ולרשות לניירות ערך בקשה להארכת מעצרם של יועץ התקשורת ומקורבו של ראש הממשלה ניר חפץ, בעל השליטה ב'בזק' שאול אלוביץ' ועצורים נוספים עד מחר. גם את מעצרם של רעייתו איריס ובנו אור. את שלמה פילבר שחתם על הסכם עד מדינה, ביקשה המשטרה להשאיר במעצר לצורך מתן העדות ל-15 יום. שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רונית פוזננסקי־כץ, נעתרה לבקשה והאריכה את מעצרם של חפץ, בני הזוג אלוביץ' ובנם אור עד למחר.

"מדובר בפרשה סבוכה, המקיימת חשד סביר מבוסס לעבירות של שחיתות חמורה", אמרה השופטת רונית פוזננסקי. "במעגל ביצוע העבירות מעורבים רבים, כל אחד על פי חלקו. יחד ביצעו עבירות, שעניינן על פי החשד הוא מתן שוחד, מרמה, ועבירות נוספות. הרשות לניירות ערך והמשטרה מבקשים שמעצרו יוארך בשמונה ימים. בקשה זו מבוססת על שורה ארוכה של פעולות חקירה לביצוע שכוללות 35 פעולות בעניינו של החשוד. לצד פעולות אלו – החשד הסביר עולה ומתחזק".

מערכת 'וואלה!' בתל אביב. צילום: משה שי, פלאש 90
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20