יום שישי בצהריים, השדרה המרכזית של ברצלונה ברמבלאס הסואן, העברית נשמעת מכל עבר. גל הטרור באירופה והחשש של ישראלים מפיגועים של דאעש לא הרתיע אותם מספיק כדי להישאר בארץ.hqdefault
כמו שזה נראה ברחובות ברצלונה, רכבת אווירית עשתה דרכה מתל אביב לברצלונה למשחק הכדורגל הכי מעניין, הכי גדול ובעיקר הכי יקר בעולם.
הישראלים מתחלקים כאן לשלוש קבוצות, הרבה אנשי עסקים שמגיעים למשחקי הסופר קלאסיקו מידי שנה, ישראלים שבאים להגשים חלום לראות את מסי, ניימאר, סוארס, רונאלדו בייל ושאר הכוכבים מול העיניים – אחרי שנים של צפייה והערצה דרך הטלוויזיה, וקבוצה שלישית של ישראלים שהחלו במרדף אחרי הכרטיס למשחק.
מדובר בקבוצה של מאות ישראלים שמיד עם הנחיתה בשדה התעופה החלו להתעניין איפה אפשר למצוא כרטיסים למשחק במחיר שפוי מבלי לפנות לבנק לקבלת משכנתא. המחירים למשחק בין שתי היריבות הגדולות, ריאל וברצלונה, מתחיל בסכום של 650 יורו מאחורי השער. באצטדיון הקאמפ נואו יש תכולה של 99,700 מקומות ישיבה וכמעט מאה אחוז מהם מנויים. באצטדיון יש ארבע קומות ומחירי הכרטיסים נאמדים לפי קטגוריה.
המחיר הזול מתחיל כאמור ב-650 יורו והכרטיס היקר מגיע למחיר של 2,000 יורו. מרבית אנשי העסקים וכאלה שיכולים לאפשר לעצמם מתפנקים בתא vip במחירים מטורפים של אלפי יורו.
אלה שמגיעים לראשונה לסופר קלאסיקו רוכשים כרטיסים כבר בישראל במחירים מופקעים. ישראלים רבים מעדיפים לרכוש חבילה של 1600-2
000 יורו כדי להיות במלון שלושה כוכבים מחוץ למרכז העיר וקרוב יותר לשדה התעופה ולשבת באצטדיון מאחורי השער בטבעת אחרונה די קרוב לקצה עמוד התאורה.
הישראלים שמגיעים מוכנים עם כרטיס למשחק מישראל ממהרים לחנויות. עם רשימת המתנות לילדים, הם ממלאים בעיקר את החנויות שמוכרות את מוצרי מועדון הכדורגל הכי פופולרי היום בישראל. אלה שהגיעו לחפש את מזלם בעיר בתקווה למצוא כרטיס במחיר סביר, מתרוצצים ברחוב המרכזי ההומה אדם כדי למצוא כרטיס. כל אדם עם מעיל וכובע שנשען על עמוד או קיר ברמבלאס חשוד בעיני הישראלים כספסר של כרטיסים.
המחירים, כך מספרים המקומיים, עלו בצורה משמעותית בגלל הביקוש הגדול יותר שיש למשחק בעקבות הטקס המיוחד שברצלונה מתכננת לערוך לזכרו של אגדת הכדורגל, יוהאן קרויף, שנפטר בשבוע שעבר.
קרויף, אחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים הפך את ברצלונה לאחד המועדונים הגדולים בעולם והוא אחד האנשים האהובים ביותר בברצלונה. אוהדים רבים ועיתונאים שמגיעים מהולנד ימלאו את האצטדיון, ונראה כי עבור הישראלים, המשימה למצוא כרטיס במחיר שפוי התנפצה.
במסעדת מכבי הישראלית והכשרה, שנמצאת ממש במרכז הרמבלאס, הישראלים עומדים בתור כדי למצוא שולחן בגלל הביקוש הרב.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20