פרישתה של ח"כ ציפי לבני היום (שני) מהמירוץ לכנסת גררה תגובות במערכת הפוליטית. יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג אמר: "מנהיגה ישראלית פטריוטית וחשובה שתרמה ועוד תתרום רבות למדינת ישראל ולעם ישראל".

ח"כ איל בן-ראובן חבר סיעת "התנועה" מסר כי "פרישתה של התנועה בראשות ציפי לבני היא מכה קשה לחברה ולמדינת ישראל". בן-ראובן הוסיף ואמר כי "משחקי האגו של כלל שחקני המרכז והשמאל ושיקולים מוטעים, נמצאים גבוה מעל מסרי האחדות וכיווני הפעולה הנכונים. היעלמות התנועה בשלב זה היא חור שחור במפת הפוליטיקה הישראלית".

ח"כ איתן כבל. צילום: פלאש 90

 

ח"כ איתן כבל, שגם הוא שוקל את צעדיו, אמר: "ציפי לבני תחסר בנוף הפוליטי בישראל. היא אולי הקול האחרון והברור שמדבר כיום על שלום ומו״מ עם הפלסטינים מתוך דאגתה הכנה לשלמותה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. ציפי הייתה שותפת אמת במחנה הציוני שהגיע להישג של 24 מנדטים בבחירות הקודמות ופרישתה היא אבדן גדול לכנסת ולמחנה השלום".

ח"כ רוויטל סויד אמרה כי "ציפי לבני היא מנהיגה אמיצה ומוערכת בארץ ובעולם, שתמיד ידעה להשמיע עמדה חדה, מדויקת ולא מתחנפת. שותפה אמיתית למאבק על שלטון החוק והדמוקרטיה. תרומתה לציבוריות הישראלית לאורך השנים רבה ומשמעותית. הקול שהשמיעה יחסר לי ברמה האישית ולעוד רבים כמוני. אין לי ספק שעוד תתרום רבות למדינה".

צעירי מרצ הגיעו לתמוך

יו"ר מרצ תמר זנדברג כינתה את ליבני "נקודת אור בכנסת חשוכה וגזענית".  "מוערכת במיוחד הדרך שעשתה מהימין העמוק לאחד הקולות המובהקים בעד השלום והדמוקרטיה ונגד ההסתה גם כשאחרים התקרנפו ושתקו", אמר זנדברג, "אין ספק שהיא תחסר בכנסת הבאה, אני בטוחה שעוד נכונו לה עלילות".

ח"כ יהודה גליק אמר: "‏איני מסכים עם דרכה של ציפי לבני, גם לא התחברתי במיוחד לאישיותה, אבל אי אפשר לא להעריך את הצעד שלה היום לוותר על ההתמודדות מתוך אחריות למחנה שלה!".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20