אנשי תנועת 'רגבים' הגיעו לכביש ירושלים-ים המלח כדי להציב שלט סמוך לחאן אל-אחמר, במחאה על אזלת היד של הממשלה בכל הקשור לאכיפת פסק הדין של בג"ץ שאישר את הריסת המאחז הבלתי-חוקי שנבנה על ידי הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי.

שלט המחאה עוצב כשלט המדמה שילוט של פרויקט בנייה ממשלתי ומעוטר בסמלי משרד ראש הממשלה, האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית. בשלט נכתב באירוניה, כי היזם והמבצע הינה הרשות הפלסטינית, האדריכל, הינו סלאם פיאד – ראש הממשלה לשעבר ברשות הפלסטינית, הפיקוח והייעוץ המשפטי באחריות האיחוד האירופי, ואילו משרד ראש הממשלה אחראי על האבטחה ויחסים בין לאומיים.

אלא שתוך זמן קצר מתחילת עבודות ההצבה, הגיעו למקום פקחי המנהל האזרחי, מלווים במספר ניידות משטרה. והחרימו את השלט וציוד ההתקנה, בטענה כי מדובר ב"בניה בלתי-חוקית". זאת למרות שלאורך הכביש מוצבים מאות שלטי חוצות באין מפריע.

"הממשלה נמנעת מלממש את שלטון החוק"

בתנועת 'רגבים' אומרים כי "האירוע האבסורדי הזה ממחיש יותר מכל את ההתנהלות ההזויה של מדינת ישראל, כאשר פעולות אכיפה על הצבת שלט מבוצעות מיידית ואילו חאן אל-אחמר עומד על תילו כבר שנים ארוכות, צווי ההריסה לא ממומשים ופסק הדין החלוט שהוציא בג"ץ הפך ללעג וקלס, כאשר הממשלה נמנעת מלבצע פעולות אכיפה במקום ולממש את שלטון החוק. נתיב האבות כן, חאן אל אחמר לא".

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות