מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

חברת בזק דיווחה הבוקר לבורסה כי במסגרת החשדות להלבנת הון, ממלא מקום יו"ר דירקטוריון בזק דוד גרנות, עוכב לחקירה, כך פורסם בחדשות 2. גרנות החליף בתפקיד את שאול אלוביץ' שהושעה מתפקיד יו"ר דירקטוריון בזק בעקבות החקירה שמתנהלת נגדו.

בדיווח של חברת בזק לבורסה נכתב כי "נכון למועד הדיווח אין בידי החברה כל מידע אודות מהות החקירה, נסיבותיה ותוכנה, אולם כפי שנמסר לחברה, החקירה אינה קשורה לחברה ובכלל זה היא אינה קשורה לנושאים הנחקרים במסגרת חקירת הרשות לניירות ערך אודותיה דיווחה החברה ב-20 ביוני ובדיווחים עוקבים".

 

בני שטיינמץ. צילום: פלאש90
בני שטיינמץ. צילום: פלאש90

 

לפני כן, המשטרה החליטה לעצור את איש העסקים, המיליארדר בני שטיינמץ כמו גם את היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין. השלושה צפויים להשתחרר למעצר בית.

המשטרה עקבה לחקירה הבוקר (ב') את המיליארדר בני שטיינמץ יחד עם ארבעה אנשי עסקים נוספים, בחשד לעבירות הלבנת הון, זיוף מסמכים, רישומים כוזבים במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, שיבוש מהלכי משפט ומתן שוחד. גם ה-FBI ומשטרת שווייץ מעורבים בחקירה.

המשטרה חוקרת את המעורבים בחשד שפעלו באופן שיטתי עם החשוד העיקרי מנת לייצר ולהציג חוזים ועסקאות פיקטיביים, בין היתר בתחום הנדל"ן במדינה זרה וזאת לצורך העברות כספים והלבנת הון. כמו כן, חוקרי המשטרה ערכו הבוקר חיפושים בבתים ובמשרדים של המעורבים.

החקירה מנוהלת בשיתוף פעולה בינלאומי וכן עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה והמחלקה הפלילית והבינלאומית בפרקליטות המדינה.
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם