שר החינוך נפתלי בנט הודיע כי המועצה לגיל הרך החלה לפעול. בראש המועצה עומד בנט וסגניתו היא סימה חדד לשעבר ראשת האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך. "אני מאחל בהצלחה רבה לסימה חדד ולכל חברי המועצה" מסר בנט והוסיף: "כולם נבחרו בקפידה ומהווים נבחרת ראויה ומוכשרת לעסוק במשאב החשוב ביותר של כולנו – דור העתיד".

השר נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

 

כזכור, ביולי 2017 אושרה בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק להקמת מועצה לגיל הרך. ההצעה, פרי יוזמתם של ח"כ אלי אלאלוף וח"כ לשעבר מנואל טרכטנברג, חייבה להקים מועצה לגיל הרך שמטרתה היא קידום החינוך לגילאי 0-6, זאת על פי תוכנית רב שנתית אשר המועצה תפקח על יישומה. הקמת המועצה הוטלה על שר החינוך.

במסגרת תפקידיה המועצה אחראית לקידומם של נושאים שונים ומגוונים כגון: קידום טיפול בילדים באמצעות משרדי ממשלה שונים, לרבות משרד החינוך, הבריאות, העבודה, הפנים והמשפטים, יחד עם השלטון המקומי, וכן המלצה על תכניות ליצירת רצף בין המסגרות המיועדות לגיל הרך ובין מסגרות מאוחרות יותר כגון בתי הספר והחינוך המיוחד ועוד נושאים שונים שמטרתם לקדם את הטיפול בגיל הרך שעד כה היה מפוצל בין משרדי הרווחה והחינוך וסבל מהיעדר תקציבים ותנאים נמוכים.

אורן רפאל

אורן רפאל