שופטי בג"ץ. צילום: פלאש 90

 

השד העדתי, גירסת חיפה: רשימה של עולים חדשים מרוסיה, שבג"ץ פסל את התמודדותם בבחירות המקומיות למועצת העיר חיפה בגלל כשל טכני טוענים: שופטי העליון מפלים אותנו בגלל שאנחנו עולים חדשים.

ברשימה, שבראשה עומדת סגנית ראש העיר יוליה שטראים, טוענים לחוסר הוגנות: בעוד בית המשפט העליון קיבל אתמול את הערעור של ד"ר עינת קליש-רותם ואיפשר לה להתמודד לראשות עיריית חיפה, את הערעור של שטראים ורשימתה דחו שופטי העליון למרות שבשני המקרים מדובר בטעות טכנית ברישום של המפלגה.

יוליה שטראים. צילום: באדיבות המצולמת

 

קליש, כזכור, קיבלה אמש הזדמנות לתקן את הטעות שנפלה, בעוד הזדמנות דומה לא ניתנה לשטראים ומפלגתה. רשימתה של שטריים נפסלה לאחר שהיא הגישה מספר חתימות נמוך מהנדרש.

שטראים כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "אני לא נגד אף אחד ומאמינה שלכולם מגיע צדק. יחד עם זאת אני מרגישה שציבור שלם, הציבור הרוסי אשר עומד מאחורי, נפגע. תחושתי היא שלא לכולם יש צדק במדינה, מאחר ולי לא ניתנה ההזדמנות לתקן את הליקויים אשר נבעו מחוסר תשומת לב של מנהל הבחירות וזאת על אף שמדובר באותם הסעיפים. בפעם הראשונה מאז שעליתי לארץ אני מרגישה שוב במדינה סובייטית ולא לשם כך הגעתי לכאן. עשיתי המון למען ציבור בוחריי ואמשיך לעשות למרות שהמדינה הפנתה לנו גב".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20