רבים חושבים שעל ישראל להיפרד מיהודה ושומרון מחשש לרוב ערבי ואיבוד הרוב היהודי במדינת ישראל. אבל האם מישהו טרח לבדוק את הטענה הזו?

מאז 1997, ישראל הרשמית כלל איננה בודקת את מספרה של האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון. במקום זאת, מדינת ישראל מסתמכת על נתוני הלשכה הפלסטינית המרכזית לסטטיסטיקה, אשר ראשיה הצהירו שעבודתם משמשת ככלי במאבק נגד מדינת ישראל.

ניפוח מלאכותי של כ-1,150,000 במספר ערביי יו"ש. ערבים בכםפר ביתא סמוך לשכם. צילום: נאסר אישתייה, פלאש 90

 

כך למשל, ב-11 לדצמבר 1997, אמר ראש הלשכה הפלסטינית המרכזית לסטטיסטיקה, חסן אבו-ליבדה, ל"ניו יורק טיימס" ש"מפקד האוכלוסין הוא האינתיפאדה האזרחית".

עפ"י צוות מחקר ישראלי-אמריקאי, הבודק מאז 2004 את הדמוגרפיה היהודית-ערבית בין הירדן לים התיכון, מספר ערביי יו"ש ב-2017 נמוך באופן דרמטי מהנתון הרשמי של הרשות הפלסטינית, שהוא עתיר טעויות והטעיות, אך מאומץ – ללא בדיקה – ע"י ישראל הרשמית.

הנה למשל, מספר דוגמאות להטעיות ולטעויות המתבצעות:

  • בישראל ובכל העולם  – כאשר מודדים דמוגרפיה לא מחשיבים כתושבים את מי שאינם מתגוררים במדינת האם למעלה משנה. אבל, לפי ראש הלמ"ס הפלסטיני, משרד הפנים הפלסטיני וועדת הבחירות הפלסטינית, ספירת האוכלוסין הפלסטינית כוללת באופן חריג כ-400 אלף איש השוהים בחו"ל למעלה משנה כך שגם מי שעזב לפני שנים רבות – נחשב כמתגורר ונמצא במקום.
  • דוגמא נוספת היא 330,000 ערביי ירושלים, ו-100,000 תושבי יו"ש ועזה שנישאו לערבים ישראלים. כל אלו בעלי ת.ז ישראלית ונספרים פעמיים – פעם אחת כערבים אזרחי מדינת ישראל ופעם שנייה כערבים תושבי הרשות הפלסטינית.
  • מפתיע גם לגלות שהפלסטינים לא טרחו לגרוע ממפקד האוכלוסין שלהם אנשים שכבר נפטרו ועברו מן העולם. למשל, במפקד האוכלוסין של 2007 נספרו אנשים בגילאי 157 ו-162.
  • על פי סקר של "הבנק העולמי" מספטמבר 2006 הפלסטינים דאגו גם לנפח ולסלף בכ-32% את מספר הלידות ברשות הפלסטינית.

תיעוד יומיומי של יציאות וכניסות ערביי יו"ש דרך המעברים הבינלאומיים, הראה בשנים האחרונות מאזן-הגירה-שלילי שנתי של כ-20,000 איש. כלומר, מדי שנה, היו 20,000 יציאות של ערבים משטחי יו"ש – יותר מכניסות – זאת בניגוד לנתוני הרש"פ הטוענת למאזן הגירה של אפס.

מאזן-הגירה-שלילי שנתי של כ-20,000 איש במעברים. מעבר קלנדיה. צילום: פלאש 90

 

השורה התחתונה היא שקיים ניפוח מלאכותי של כ-1,150,000 במספר ערביי יו"ש, ובשטח המשולב של יו"ש ו"הקו הירוק" קיים רוב יהודי של 66%, אשר גם הוא נמצא במגמת גידול, עליה נדבר בסרטון הבא.

אם כן, האם באפשרות של סיפוח יהודה ושומרון עלול להיאבד הרוב היהודי במדינת ישראל? נראה שכדאי לחשוב על כך, במחשבה שנייה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20