איזה כיף לדעת לעשות דברים לבד בבית, בלי להזדקק לאף אחד, נכון? לדעת לתקן בעיות בצנרת, לדעת לחבר לבד את הכבלים של המכשירים החשמליים החדשים ובעיקר – לדעת לבשל. אוכל אמיתי, בריא, משביע, שנותן תחושה אמיתית של בית, גם אם הבית הזה זה רק אתה והחתול שלך, שגם הוא בכלל שייך לשכנה שלך, אבל כנראה החליט לאמץ אותך. אז מה אתה צריך לדעת, ומה אתה צריך שתמיד יהיה לך בבית, כדי שתוכל להכין לעצמך ארוחות גורמה טובות בקלות ובמהירות?

התחל במתכונים פשוטים, ולפחות בהתחלה אל תאלתר

אם אין לך עדיין הבנה רחבה בבישול, חפש מתכונים פשוטים באינטרנט ותיישם אותם כלשונם. אתה עדיין לא בשלב בו אתה יכול לאלתר, להוסיף דברים, להפחית או לשנות. יש דברים בסיסיים בבישול, שאם אתה מוריד אותם אתה הורס את המאכל שלך. למשל, אם אתה מנסה להוריד במשקל וכמות הקמח במתכון נראית לך גבוהה, פשוט אל תכין אותו. הפחתה של הקמח תגרום לתבשיל לא להצליח, וכך גם עם השמן והביצים. אם תפחית את הסוכר במאפה, השמרים שלך לא יתססו כראוי. לכל מתכון תמיד יש גרסה דיאטטית, נטולת גלוטן או סוכר – פשוט חפש את המתכון המתאים לך. בהצלחה!

הקפד שתמיד יהיו לך ירקות, ביצים, גבינה, קמח, פסטה ושמן

מוצרים אלה יכולים להיות הבסיס למספר עצום של תבשילים, מאפים ומאכלים. אתה יכול הכין פשטידת ירקות משביעה מירקות כמו קישואים ובצל, בתוספת של קמח, ביצים ושמן. אתה יכול להכין פסטות ברטבים שונים (בסעיף הבא נלמד על מכשיר חשמלי שעוזר בהכנת הרטבים) ועוד. מגוון גדול של ירקות מאפשר לך להכין, לבשל ולאפות הרבה מאד מאכלים בריאים, וגם לשמור על הגזרה ולהימנע מהשמנה – בעיה שמלווה לעיתים קרובות אנשים שעוברים לגור לבד לראשונה בחייהם, ומתקיימים בעיקר מטייק אווי ממסעדות סמוכות או מאכילה במזללות.

המדריך לבשלן המתחיל, צילום: iCLIPART
המדריך לבשלן המתחיל, צילום: iCLIPART

המטבח שלך צריך להצטייד במספר קטן אך קבוע של כלים ומכשור

אתה לא צריך כמה מכשירים שיתפסו לך את כל הארון או השיש: הצטייד במכשיר חשמלי אחד טוב שיעשה את כל העבודה: מעבד מזון Bosch עושה את הכל במקומך: קוצץ, חותך, לש, מערבל, כותש ועוד. אתה יכול להשאיר אותו על השיש, ולהשתמש בו בכל הכנה של אוכל: לצורך קיצוץ ירקות לסלט, לפשטידה או למרק, לצורך הכנה של רוטב לפסטה, ללביבות, קציצות, תערובת עשבי תיבול לאורז ועוד. מעבד המזון של בוש גם עושה פונקציות שגם הבשלנים הגדולים שונאים לעשות, למשל גירוד תפוחי אדמה על פומפייה לצורך הכנת לביבות (למעבד יש פונקציה שתעשה זאת), גירוד על דיסקית ירקות לצורך הכנה של עיגולים דקים, כתישה של ירקות לצורך הכנת רטבים ועוד ועוד. למעשה, כל פעולה שאתה צריך לעשות במטבח אתה יכול להפעיל את מעבד המזון שיעשה זאת במקומך. זה לא רק חיסכון של זמן, זה גם תפעול נכון של המטבח, כי בזמן שהמעבד חותך עבורך אתה יכול בינתיים לנקות את השיש.  כלים נוספים שכדאי שיהיו לך: כף מידה, תבניות חד פעמיות, מסננת גדולה, סיר טוב, מחבת חזקה וטובה, מרית, מצקת וסכין טובה.

 

 

 

חיים בהגאון

חיים בהגאון