הגנרטורים המושתקים נכנסו לחיינו ממש בשנים האחרונות. גנרטור מושתק הוא מצרך בסיסי הנדרש כמעט בכל טיול או מסיבה. מהם היתרונות של גנרטור מושתק על גנרטור רגיל? איך זה עובד? כמה זה עולה לי? וכיצד אפשר להאריך את חיי הגנרטור?

כמעט כל אירוע היום מצריך נקודת חשמל, יש אירועים המתקיימים במקומות פתוחים בטבע, אירועים גדולים כמו מסיבת טבע, חתונות על החוף, מסיבה באמצע המדבר, חגים ועוד… יש גם אירועים קטנים כמו קמפינג, פיקניק, מסיבת יום הולדת בפארק… כל האירועים האלה דורשים מענה של חשמל – גנרטור. הגנרטור המושתק נכנס לתודעה רק בשנים האחרונות ומאז הוא עולה בסדר העדיפויות של הלקוח. בעולם הגנרטורים, המושתקים והלא מושתקים קיים מגוון רחב של מוצרים דומים. חשוב לבסס את העמדה שלכם והדרישות מהמוצר, כך תוכלו לקבל ייעוץ כנה והכוונה נכונה מהמוכר בחנות. שימו לב בזמן הקניה לשאול את השאלות הנכונות; מהי ספיקת החשמל של הגנרטור? מהו גודלו ומשקלו של המוצר? ומהי עוצמת הרעש אותה הגנרטור (המושתק) מייצר. המוצר קיבל ביקוש כל כך נרחב בשנים האחרונות בעיקר בגלל עוצמת הרעש אותה הוא מייצר בזמן העבודה, אבל גם בגלל הקומפקטיות שלו, הגנרטור מתאים לרכבים פרטיים ולאחסון בבית, הוא הרבה יותר נגיש מאשר כל גנרטור סטנדרטי.

יכולנו לחשוב שהגנרטור המושתק פופולרי יותר בקרב מפיקי אירועים, אולמות אירועים, מפיקי מסיבות טבע ועוד שלל סיבות למסיבה בטבע. אבל, אפשר לראות כיום שהמוצר הוא לא מוגדר אך ורק לסוג אוכלוסייה מסוים. אפשר למצוא היום אצל כל משפחה חובבת טיולים גנרטור ברכב או במחסן. המוצר הפך ועדיין הופך למבוקש על ידי יותר ויותר אנשים.

על החברה

כמו בכל קטגוריה בשוק, גם לגנרטורים המושתקים יש חברות המובילות בתחום, ויש כאלו שפחות.

אל תסתמכו על שם המותג ותצפו למוצר טוב, עיינו במפרט הטכני, קבלו ייעוץ מהמוכרים בחנות או ממכרים שמבינים ומכירים את התחום. החברות היותר מובילות בתחום היום הן: Honda, Briggs & Stratton, Yamaha, Sabo, Kipor, Green Power, Schimler ועוד… המוצרים אותן החברות האלו מציעות בהחלט ברמה גבוהה, אבל זה לא מספיק, שייכו את הדרישות שלכם מהמוצר אל הדגם הספציפי אותו אתם בוחרים. האם הדגם עובד בשקט? כמה זמן אחריות יש לי על המוצר? חיסכון בדלק… הימנעו ממקומות המציעים לכם תקופת אחריות קצרה מדי. כמו בכל תחום, גם בתחום הזה יש זיופים וחיקויים. ודאו שאתם רוכשים ממקום אמין בעל שם טוב. החברה הבולטת והפופולארית שבתחום הגנרטורים המושתקים היא חברת Schimler, שהזכרנו לעיל.

בחירת דגם

כמו שכבר ציינו, בתחום הגנרטורים יש הרבה סוגים של דגמים שונים, וזה בשל הביקוש הגדל בתקופה האחרונה.

יש דגמים חדשניים המציעים איכויות ביצוע מין הגבוהות בשוק. ויש את הגנרטורים המושתקים הוותיקים, הנוחים לשימוש, פשוטים להפעלה ובעלי עוצמה. יש גנרטורים בעלי מערכת אינוורטר, מערכת זו תעזור לכם בחיסכון אנרגיה. גנרטור כזה יחסוך לנו עלויות דלק, והשימוש בו הרבה יותר נעים. אם עוצמת הרעש היא הבעיה העיקרית שלכם בגנרטור הרגיל, חפשו לכם דגם שמנפיק פחות מ 50 דציבלים, זו פחות או יותר עוצמת הרעש שאנחנו מוציאים בזמן דיבור רגיל. בעזרת גנרטור כזה גם אם אתם ישנים בשטח וצריכים עדיין להשתמש בגנרטור, הוא לא יפריע לכם לישון, וגם הסביבה תרגיש יותר נעים. קחו את הזמן בבחירות הדגם, יש הרבה דגמים, שווה להמתין עד שתמצאו אחד שיספק אתכם בצורה המקסימלית.

צריכת חשמל, זהו גם פרמטר שיכוון אתכם בזמן בחירת הדגם. תחשבו עם עצמכם כמה חשמל אתם מתכוונים לצרוך. את החישוב תוכלו לעשות על פי אילו מוצרי חשמל אתם לוקחים איתכם ומה צריכת החשמל שלהם. רוב האוכלוסייה, לצורכי קמפינג לדוגמה, תצרוך בסביבות ה 2000W עד 2200W, חפשו אחר גנרטור שיכול לעמוד בצריכת חשמל כזאת. גודל המוצר לא משנה, אלא הכוח סביב המוצר. רוב הגנרטורים המושתקים בנויים בצורה יותר קטנה, כדי שהשימוש בהם יהיה יותר נוח ללקוח.

למי מתאים המוצר?

מפיקי אירועים – לא נעים להיות זה שיושב ליד הגנרטור, אם תרכשו לעצמכם גנרטור רגיל במקום מושתק, חלק מהאנשים יעבירו את האירוע תחת סבל… בכדי למנוע מאנשים להתחרט שהגיעו למסיבה או לאירוע שלכם, ודאו שכל האורחים ירגישו בנוח.

משפחות – אם גם המשפחה שלכם חובבת טיולים, אם גם אתם כל שבת או כל חופשה עושים קמפינג במקומות נידחים בארץ, המוצר יתאים לכם. היתרון המשמעותי של הגודל הזעיר של הגנרטור משפר את חווית המשתמש ובכלל לא מרגישים אותו בחדר. כמובן שגם הרעש המזערי כמעט ולא מורגש.

חברת השכרות – יש אנשים שמשתמשים בגנרטורים למטרות חד פעמיות ולא מעוניינים בהוצאה כספית גדולה, או שאין ברשותם את האפשרות. כאן באה לידי ביטוי מקומה של חברת ההשכרות, לעולם הגנרטורים ביקוש נרחב בקרב המשכירים.

בעלי גנרטור רגיל – אם יש לכם גנרטור רגיל, ודאי אתם תרגישו בשוני. המעבר מגנרטור סטנדרטי לגנרטור מושתק הוא שמיים וארץ, כבר בהפעלה הראשונית תרגישו את ההבדל המשמעותי.

איפה קונים גנרטור מושתק?

לא חסרות חנויות המתמחות בעולם הגנרטורים. מרוב אפשרויות קשה לדעת איפה להניח את האצבע. חפשו חנויות עם ביקורות בונות, הממוקמות במקומות ציבוריים. חפשו חנויות מסודרות, הנראות טוב לעין. יש חשיבות גדולה לנראות המקום, כך אפשר לראות עד כמה הבעלים מוכן להשקיע במוצרים שלו, ולא מזלזל באף אחד מהם. הגיעו לחנות, התייעצו עם המוכר ובעל המקום, חנות שבה העובדים מוכנים להשקיע זמן שווה על כל לקוח, מבלי לתת לו להרגיש אי נוחות, מעיד על מקום בעל סבלנות והבנה. נסו מספר מוצרים שבהם מצאתם עניין, ודאו שיש אחריות לזמן ארוך, ושאלו את כל השאלות הנדרשות. ספרו למוכר לאיזה צרכים אתם מתכוונים להשתמש במוצר, בדקו עם המוכר שבאמת המוצר מתאים לתנאים אלו.

מחיר

הגנרטורים הם יחסית מוצרים בעלי ערך גבוה, ולכן הם יקרים (ביחס למוצרי חשמל הם בטווח מחירים סביר דווקא). כמובן, היחס משתנה בהתאם לחברה, אם תבחרו במותגים, פעולה זו תייקר את מחיר הגנרטור המושתק כיוון שאתם חוץ ממחיר המוצר עצמו, אתם משלמים גם על שם המותג. עם יחס נכון למוצר, הוא ישמש אתכם לטווח הארוך ולכן, אם מסתכלים על זה כהוצאה חד פעמית, המחיר משתלם. כמובן שהמחיר תלוי בסוג הדגם ולאיזה צורך אתם מייעדים את השימוש בו. אם המחיר זול בצורה מחשידה והמקום ממנו אתם קונים לא נראה הכי סימפטי לעין, הימנעו מהקנייה, קרוב לוודאי שמדובר בחיקוי. לדגמים המזוייפים אורך חיים קצר, זה יצריך אתכם לדאוג לטיפולים בתדירות גבוהה או לקנייה חדשה אחת לכמה זמן. המלצתנו היא לרכוש מוצר שישמש אתכם לטווח הארוך. לאחר שאתם כבר סגורים על הדגם שתרצו, עשו השוואת מחירים וראו אם באמת משתלם לכם לרכוש את הגנרטור המושתק.

שימור ותחזוק הגנרטור המושתק

העבודה לא נגמרת לאחר שבחרנו את הדגם הרצוי וקנינו את המוצר. תחזוקת הגנרטור הוא לא פחות חשוב מהרכישה עצמה. למרות המימדים והחוזק של הגנרטור יש לשמור עליו מפני טלטולים והעברות ממקום אחד למקום אחר, העברות כאלה עשו בעדינות ותדאגו לעטוף את המוצר בכמה שכבות. בזמן האחסון שימו לב שאתם שמים את המוצר במקום קריר ומוצל בכדי שנוכל להבטיח את שלמותו. אם אתם מאחסנים את המוצר במקום חיצוני בזמן שאתם לא משתמשים בו, ודאו שהוא נמצא על הגבהה וטיפות הגשם לא יכולות לגעת בו, תדאגו לכסות אותו בשכבה עבה מפני נפילות וכדי שלא יצטבר עליו אבק.

בזמן שהמכשיר בפעולה, שימו לב שאתם מכירים בגבולות שלו, אל תחברו אליו מכשירים שלא נועדו אליו, ראו שבאמת עוצמת הוואט מתאימה למכשיר. אל תניחו עליו דברים כבדים, וכשהוא נמצא בשימוש תדאגו שהוא לא מונח ישירות על האדמה. רק לשם ההבהרה, המוצר הוא חזק ועמיד, כל הטיפים שהודגשו עכשיו הם אך ורק בשביל לדאוג לשלמותו של הגנרטור המושתק לאורך זמן, כדי שיוכל לשמש אתכם עוד פעמים רבות גם בעתיד. יש אנשים שמשתמשים במוצר בתדירות נמוכה, וכאשר הם לא מאחסנים אותו כמו שצריך הוא יכול להיפגע, וכתוצאה מכך או שהביצועים אליו הוא מוכשר לא נראים לעין יותר, או במקרה הגרוע, המוצר לא יעבוד כלל. כמובן שיש לשים לב להוראות היצרן, למה כוללת האחריות, ולפעול בהתאם.

לסיכום

הגנרטורים המושתקים נכנסו לחיינו רק לאחרונה. בשל הביקוש הגדול שנוצר, החברות הגדולות וגם החברות הקטנות ייצרו כמויות של דגמים, כל אחד מהדגמים עונה על צורך מסוים. חשבו טוב מהו הצורך שלכם מהגנרטור המושתק וכך תוכלו להתאים את בחירת הדגם בצורה הטובה ביותר. לגנרטורים המושתקים מספר יתרונות משמעותיים על הגנרטור הישן. הגנרטורים עובדים בצורה שקטה עד לרמה בסיסית של שיחה בין שני אנשים.

הגנרטורים קטנים משמעותית מהמימדים של הגנרטורים הותיקים. המוצר מאוד ידידותי למשתמש ביחס לקודם, הוא מתאים בעיקר למפיקי אירועים, לאירועים, למסיבות טבע, קמפינג, וטיולים ארוכים למקומות בלי חשמל, יש אנשים שחיים בקרוואנים ומשתמשים בגנרטור על בסיס יומי, יש חברות השכרה מיוחדות אשר נותנות שירות לאנשים שמעוניינים להשכיר גנרטור לטווח הקצר.

אם החלטתם שאתם מעוניינים לרכוש גנרטור מושתק, גם אם אתם כבר יודעים איזה דגם אתם רוצים, בדקו באינטרנט ועקבו אחרי סקירות מקצועיות פנו לחנות ממנה אתם קונים את המוצר ובדקו אותו שם, רצוי לראות עוד דגמים נוספים לצורך ההשוואה. חפשו מקום אמין, עם שירות אדיב וסבלני כלפי הלקוח, זכרו תמיד שחנות טובה היא זו שתדאג לרצות את הלקוח בכדי לקבל לקוח קבוע ושמח. בדקו שיש אחריות ארוכה (בהתאם למוצר), ובדקו מה כוללת האחריות. זכרו, גם לאחר הקנייה יש לתחזק את המוצר באופן קבוע, למרות המראה החזק של הגנרטור הוא דורש יחס הולם. זכרו לא להשאיר אותו במקום פתוח לאורך זמן ללא כיסוי, דאגו שלא יהיה מונח על האדמה והימנעו ממגע ישיר עם מים. הגנרטורים המושתקים בהחלט עושים את העבודה המצופה מהם.

המדריך לבחירת גנרטור מושתק בשיתוף ענק הסאונד יבואני גנרטורים


 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20