לכבוד 'פורים קטן' שחל אתמול (ג'), כ-2,800 איש נכנסו הלילה להתפלל בקבר יוסף שבשכם, בהם כ-250 עולים מצרפת שהגיעו יחד עם עמותת 'israel is forever', שרו במקום את 'התקווה' והתרגשו מהמעמד.

עולים מצרפת בקבר יוסף. צילום: Israël is forever

 

הכניסה התקיימה באישון לילה משיקולי ביטחון, כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימות מדי חודש המועצה האזורית שומרון ומנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים. מחבלים פתחו בהפרות סדר במהלך הכניסה לקבר ויידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים עצרו שלושה חשודים שהועברו לחקירת כוחות הביטחון.

"באנו לכאן לדרוש גישה חופשית לעם ישראל למקומות הקדושים שלו בארץ ישראל", אומרים בעמותת 'Israël is forever' לגיוס הכוחות הציוניים דוברי צרפתית, "באנו לדרוש ריבונות על כל חלקי ארץ ישראל. באנו להכריז כי מהים לירדן, יש רק דגל אחד: דגל מדינת ישראל".

עולים מצרפת בקבר יוסף. צילום: Israël is forever

 

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה למח"ט שומרון, אל"מ שגיב דהן, ולקצין ההגמ"ר של חטיבת שומרון רס"ן שלומי כהן שפעילותם מאפשרת כניסות סדירות לקבר יוסף. לדבריו, "אנחנו שמחים על הכניסה הזו הערב, אבל ממש כמו שבפורים קטן נהוג לשמוח אולם השמחה מוגבלת וקטנה מכיוון שעדיין לא הגענו למאורע האמיתי, לפורים גדול, כך גם אנחנו שמחים על הכניסה אולם שמחתנו מוגבלת, משום שראוי היה שנוכל להכנס להתפלל באחד המקומות הקדושים לעם היהודי, ללא חשש, לאור היום. וכשיגיע היום הזה, ואנחנו מצפים מממשלת ישראל שתביא את היום הזה, אז תהיה השמחה שלמה".

עולים מצרפת בקבר יוסף. צילום: Israël is forever
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות