מחבל ערבי העלה את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים באחת הכניסות למערת המכפלה בחברון. הלוחמים ביצעו בו בידוק ביטחוני שכלל בדיקת גלאי מתכות שהתריע על עצם מתכתי אותו נשא. למרות שנבדק על ידי הגלאי מספר פעמים ולמרות שהוציא לכאורה את כל החפצים שהיו בכיסיו, הלוחמים המשיכו בבידוק במהלכו התגלתה סכין שהוסלקה בבגדיו.

המחבל, תושב אזור חברון בשנות ה-20 לחייו, הועבר לחקירת גורמי הביטחון. במג"ב מדגישים כי "עירנותם של הלוחמים היא זו שסיכלה את הניסיון של החשוד לעבור בעמדת הבידוק תוך ניסיון להסליק סכין". עוד מוסיפים, כי "לוחמי מג"ב המוצבים בעמדות הבידוק הבידוק במערת המכפלה ימשיכו לפעול לסיכול טרור ולשמירה על ביטחון אזרחי ישראל".

בתוך כך, במהלך פעילות לוחמי צה"ל בכפר דוחא שבגוש עציון, התפתחה הפרת סדר אלימה במהלכה פלסטינים השליכו בקבוקי תבערה ויידו אבנים ומטענים לעבר הלוחמים. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף, במהלך פעילות למציאת אמצעי לחימה במרחב הבקעה הצפונית, תפסו לוחמי צה"ל נשק מסוג קרלו. הנשק והחשודים הועברו לכוחות הביטחון.

קרלו
הרובה שנתפס בבקעה. צילום: דובר צה"ל

 

בסך הכל, במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב"כ ומג"ב ביהודה, שומרון ובבקעה 10 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. כלל החשודים הועברו לחקירה.

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון