הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ וצה"ל נעצרו הלילה 13 פעילי חמאס, ובכללם חבר המועצה המחוקקת מטעם חמאס. במסגרת המבצע נתפסו כספים, רכב וחומרי תעמולה רבים של חמאס.

חיילינו בתקוע. צילום: דובר צה"ל
חיילינו בתקוע. צילום ארכיון: דובר צה"ל

 

במהלך השבועות האחרונים חשף שב"כ, בשיתוף עם צה"ל, תשתית רחבת היקף של חמאס, שפעלה בגזרת רמאללה ובנימין, והיוותה את מפקדת הארגון באיזור. המפקדה, מערך ארגוני היררכי אשר מונה עשרות פעילים, פעלה לחיזוק אחיזת חמאס באיו"ש כארגון וכגורם בעל השפעה איזורית רחבה.

בין היתר, פעלה מפקדת החמאס באפיקים חברתיים וכלכליים, בפעילות 'דעווה' ("קירוב לבבות") ובתמיכה כלכלית באסירים, משפחות מפגעים ותא הסטודנטים של החמאס ('כותלה אסלאמיה'). כמו כן, הפיצה המפקדה חומרי תעמולה של החמאס ומימנה עצרות המוניות. המפקדה מומנה באופן רציף, על-ידי גורמי חמאס מחו"ל ומרצועת עזה.

חשיפת התשתית מלמדת על המשך כוונותיה האסטרטגיות של חמאס להפעיל ולבסס את מעמדה בשטח, תוך ניסיון למוטט את שלטון הרשות, וזאת במקביל לנסיונותיה הרבים של התנועה להוציא לפועל פיגועי טרור קשים.

מחטרת נשק שנתפסה בחברון. צילום ארכיון: דובר צה"ל
מחטרת נשק שנתפסה בחברון. צילום ארכיון: דובר צה"ל

 

13 מהמבוקשים שנעצרו הלילה חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוהב״ט.

בנוסף, במבצע של כוחות צה״ל בשיתוף המשטרה ושב״כ בגזרת החטיבה המרחבית "אפרים", תפסו הכוחות בכפר צפא אלפי שקלים שעל פי מידע מודיעיני מקורם בארגוני טרור.

כמו כן, במחנה הפליטים ״אל ערוב״ שבחטיבה המרחבית ״עציון״ תפסו כוחות צה"ל ושב"כ בית מלאכה ובו ארבע מחרטות לייצור אמצעי לחימה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20