הליכוד תוקף את יאיר לפיד בחריפות: "שום ראיון מלוקק ליאיר לפיד בערוץ 2 לא ירמה את הציבור. כולם יודעים את האמת: לפיד הוא איש שמאל מובהק, שכתב במשך שנים ארוכות טור שבועי אצל נוני מוזס ושניסיונו מתמצה בהנחיית פאנלים קיצוניים באולפן שישי". כך פורסם אמש בעמוד הפייסבוק הרשמי של מפלגת השלטון. המתקפה החריגה על לפיד מגיעה לאחר שזה התראיין ממושכות בערוץ 2 בעקבות הסקרים המחמיאים שפורסמו ב"אולפן שישי" לפיהם לו הבחירות היו נערכות היום, מפלגתו הייתה מקבלת כמות מנדטים זהה לזו של הליכוד.

בפוסט תקפו את הכוורת שמקיפה את לפיד, וכתבו כי "מועמדו לתפקיד שר הביטחון הוא עופר שלח – תומך נלהב של ״שוברים שתיקה״ מראשית דרכו. בכירה נוספת במפלגתו היא יעל גרמן, לשעבר ראש עיריית הרצליה מטעם מרצ. בכיר נוסף הוא יעקב פרי שהשתתף בסרט שהוציא את דיבת ישראל רעה בעולם".

החזית בין הליכוד ובין לפיד מתחממת לאור ההוראה של יו"ר יש עתיד לחברי מפלגתו לערוך כמה שיותר כנסים דווקא בפריפריה. מטרתו של לפיד היא להעביר מספר מנדטים מהליכוד אליו. הליכוד תקף בחריפות וכתב כי "לפיד חושב שהציבור הישראלי שכח את העובדות, אבל הציבור יודע היטב שלפיד הוא שמאל ושכל מנדט שיקבל יועבר לגוש השמאל בניסיון להפיל את ממשלת הליכוד הלאומית".

"אנחנו צריכים חומה גבוהה, שהפלסטינים יעופו לנו מהעיניים"

לפיד התראיין אמש בתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 ופרש את משנתו המדינית החדשה: "מה שאנחנו צריכים זה חומה גבוהה, הם יהיו בצד השני ואנחנו בצד שלנו ושיעופו לנו מהעיניים", אמר לפיד. "אנחנו צריכים ביטחון ופרידה מהפלסטינים. לא שלום עלי אדמות שכולם מחזיקים ידיים ואומרים אחד לשני 'איזה יופי'. זה לא יקרה, זה המזרח התיכון".

לפיד ונתניהו בימים בהם שיתפו פעולה. צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
לפיד ונתניהו בימים בהם שיתפו פעולה. צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

לדבריו, "זה לא יכול להיות התנתקות שניה, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לא מדינת דאעש ולא סוריה שניה שמונה קילומטר מהמקום בו אנחנו יושבים. זה צריך להיות זהיר, בטחוני, לאומי וצריך להיפרד כי אנחנו לא רוצים שתי מדינות שנדחסו למדינה אחת. אבא שלי לא הנה בא מהגטו בשביל לחיות במדינה דו לאומית. הוא בא בשביל לחיות בארץ של היהודים וזה מה שהיא צריכה להיות".

לפיד נשאל על דבריו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן לפיהם עדיף שערביי ישראל לא יגיע להצביע בבחירות. "אני מניח שביטן היה משעה גם את מנחם בגין מהכנסת כמו שהשעה השבוע את בנו", עקץ לפיד.

"אני גדלתי במחנה הלאומי. אבא שלי היה איש של בגין, אני חילקתי סטיקרים של הליכוד ב-1981. מחנה לאומי לא מתנהג ככה וזה לפני שידברנו על הנזק בעולם. מחר כל עיתון בעולם יכתוב שיו"ר הקואליציה של מדינת ישראל קרא לקחת 20% מתושבי מדינת ישראל ולא לתת להם להצביע. זאת מתנה לארגוני ה-BDS".

"זה הקלאסיקה של פוליטיקה שעסוקים רק בעצמם, שזה כל הקואליציה. כל מה שמעניין אותם זה הפריימריז שלהם והמשחקים הפולטיים שלהם ואין מדינה ואין אחריות לאומית. מחנה לאומי צריך שתהיה לו אחריות לאומית. זה מעשה חסר אחריות".