מה שהכי חשוב, אבל הכי חשוב זה לבלבל את הציבור. לא אנחנו אמרנו. אמר את זה יאיר לפיד שלא מפסיק בימים האחרונים לבלבל אותנו. מיד גם נגיע לסיפור מדהים מהיום – כיצד סיכה אחת של כיפה הצליחה לפוצץ בלון. עוד בלון.

אבל נתחיל עם הדבר הכי חשוב. הכי חשוב זה לא לבלבל את הציבור. בסוף השבוע חשף העיתונאי חיים לוינסון ב'הארץ': לפיד ביקש מהאוצר לגבש חוות דעת על חוק שיטיב עם ידידו מילצ'ן כשבמשרד התנגדו, כינסה יועצת של לפיד דיון. לפני שבועיים כתב לפיד ששלל את היוזמה כשכיהן כשר האוצר ו"בזה זה נגמר". מבולבלים? זה בסדר, גם אנחנו. אז הנה דקה וחצי, שאולי, אולי יעשו לכם סדר. שני ראיונות ולפיד אחד.

"הכי חשוב לא לבלבל את הציבור". לפיד ב'שש עם'

 

"הכי חשוב לא לבלבל את הציבור" – זה לפיד בסוף השבוע. אבל באמת שחבל להתעכב על זה, כי היום, היום יום חדש. והנה לפיד מריח את הבחירות ומתייצב היום בתחנת הרכבת בתל אביב למסור הצהרה בעניין משבר חוק הגיוס. שימו לב לברנש החרדי שעומד לצידו של לפיד.

לא במקרה סימנו את הכיפה על ראשו של החרדי והחולצה השחורה שמבצבצת מתחת לחולצתו הלבנה. "אני חושב שאפשר להגיד בלב שלם שמאז קום המדינה לא היה פוליטיקאי שזילזל באינטליגנציה של הציבור יותר מיאיר לפיד", כתב היום גל קמלמכר בטוויטר. "הבחור מצד ימין חרדי כמו שאני אסטרונאוט, לחרדים אין סיכות על הכיפה השחורה והם לא לובשים חולצות שחורות (של ״יש עתיד״?) מתחת למכופתרת הלבנה. הלכתי להקיא".

אל תישארו במתח. מתברר שמדובר בפעיל של תנועת 'יש עתיד'. בתמונה אחרת הוא נראה עם יושב הראש. יקי אדמקר, כתב 'וואלה!', מסכם לנו את זה מדוייק ויפה. "תראו איזה מהפך של חזרה בתשובה עוברים התומכים של יאיר לפיד".

ב'יש עתיד' טענו בתגובה שמדובר בפעיל שהתחפש כאות מחאה על דעת עצמו. החרדי – לא לפיד. אצל לפיד סיפור רודף סיפור ואחר הצהריים כבר החלו שוב לצוץ שאלות בנוגע לשירותו הצבאי לפני "במחנה" – חטיבה 500 של השריון או נ"מ? יש שתי גרסאות שמקורן בלפיד.

אבל אנחנו, אנחנו נעצור כאן, כי הכי חשוב, הכי חשוב זה לא לבלבל את הציבור.

אמיר איבגי

אמיר איבגי