הסדר טיעון בפרשת לוחמי 'נצח יהודה': לוחם שלישי במספר מבין הלוחמים הנאשמים בהכאת סייעני טרור בפרשה חתם על הסדר טיעון עם התביעה הצבאית.

גם כאן יודה הלוחם במיוחס לו ויואשם בהתעללות בעציר. הלוחם יורד לדרגת טוראי וישלח ל-19 ימי מחבוש. בנוסף יוטל עליו מאסר על תנאי.

כזכור, בפרשה הוגשו כתבי אישום נגד קצין בדרגת סגן וחמישה מפקודיו. נגד הקצין נטען כי לא מנע מחמישה מפקודיו להכות  שני סייענים למחבל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף – אותם החזיקו כעצורים. בפיגוע נרצחו לוחמי הגדוד סמ"ר יובל מור יוסף הי"ד וסמל יוסף כהן הי"ד.

לוחם אחר שחתם השבוע על הסדר טיעון יורשע בהתעללות בנסיבות מחמירות. הוא צפוי לרצות מאסר בפועל של שישה חודשים וחצי חודשים, הוא יורד לדרגת טוראי ואף יוטל עליו מאסר על תנאי.

נגד הקצין האחראי הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של אי מניעת פשע, חבלה ברשלנות והתנהגות שאינה הולמת, זאת בגין כך שהבחין שחייליו נוהגים באלימות קשה כלפי עצורים פלסטינים, בעודם אזוקים ומכוסי עיניים, ולמרות זאת לא מנע מהם להמשיך ולהכות את העצורים. הקצין הושעה מתפקידו בעקבות האירוע

. יש לציין כי הקצין עצמו לא היה מעורב בהכאת המחבלים. לדברי גורמים, כתב האישום הוגש כיון שלא מימש את אחריותו הפיקודית ולא מנע את האלימות.

בתחילת השבוע נודע כי חודשיים לאחר פיגוע הדמים בגבעת אסף שגבה את חיי הלוחמים, פתח צה"ל את מחסום פוקוס, שער הכניסה לעיר רמאללה מכיוון אזור המועצה בית-אל. לדברי תושבי המועצה בית אל, "ההקלות לפלסטינים באות על חשבון חיי הילדים שלנו".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון