צילום: יח"צ

 

אבן קיסר: קל לנקות וקל להתאהב

שיש למטבח מסוג אבן קיסר הוא אחד מסוגי השיש הקלאסי ביותר. המוניטין של השיש הזה לא הגיע סתם ולא רק בגלל שמדובר במוצר ישראלי, אלא בגלל שלל הפרמטרים שלו. קודם כל, אי אפשר שלא לדבר על העיצוב שלו שהוא אחד מהיפים ביותר שיש. העיצוב שלו מתאים לכל מטבח וזה היתרון הגדול שלו, כאשר אפשר לבחור לו כמה צבעים. גם העמידות שלו נפלאה אך הוא עדיין יכול להיפגע ולהישרט מסכינים חדות או מטמפ' גבוהה כמו סיר חם. קל מאוד לנקות שיש אבן קיסר וזה יתרון חשוב לתחזוקה שלו, ניקוי שמתבצע רק בהעברת סמרטוט. גם העלות הסבירה שלו היא עוד אחד מהיתרונות שיש לו.

שיש גרניט: איכותי אך יקר

יש כאלו שמתבלבלים בין שיש גרניט לשיש אבן קיסר אך למעשה מדובר בשתי אבנים שונות לחלוטין. הגרניט היא אחת האבנים החזקות ביותר שיש בטבע ולכן השיש עמיד מאוד מה שאפשר להבין רק ממגע קל בו. גם כאן מדובר על אחד העיצובים הכי יפים שיש כאשר אבן הגרניט יכולה להגיע במבחר רחב של סגנונות וצבעים. אפשר להשיג את השיש המושלם שיתאים לבית שלכם כאשר גם העמידות שלו מבדילה אותו מבין שאר סוגי השיש. מדובר על שיש עמיד ביותר גם לשריטות וגם לטמפרטורות גבוהות במיוחד כך שאפשר להניח עליו מחבתות וסירים. הוא מגיע באחריות והניקוי שלו פשוט ביותר.

צילום: יח"צ

 

שיש נאוליט: בן כלאיים מושלם

כנראה לא תכירו את הנאוליט עד שתחפשו את השיש הבא שלכם אך כאשר תגיעו אליו, יכול להיות שתבינו שזה השיש בשבילכם. מדובר על שיש חדשני ביותר כאשר יש לו יתרונות רבים שמהווים שילוב מנצח ודי מפתיע בין אבן גרניט לבין שיש מאבן קיסר. היתרון הראשון שלו היא העמידות שלו כאשר מדובר באחד החומרים הכי חזקים שיש בשוק. הוא חסין בפני שריטות וגם לטמפרטורה גבוהה כך שתוכלו להניח עליו מה שתרצו היכן שתרצו. העיצוב היפהפה שלו מתאים לכל מטבח כאשר אפשר ליצור מגוון רחב של דוגמאות, כאשר גם האחריות המלאה עוזרת לביטחון. החיסרון הוא המחיר היקר.

קוריאן: יופי זה לא הכול

הקוריאן הוא חומר קשיח במיוחד והוא מיוצר על ידי חברת dunput  העולמית. מדובר בחומר סינטטי ולא באבן טבעית כמו שפגשנו עד כה ברשימה, וזה אולי מסביר את היתרונות שלו. זהו חומר פולימרי אקרילי שמשולב עם אלומיניום הידרוקסיד. אם זה נשמע לכם מעט מבלבל אז אין לכם מה לדאוג כי היתרון הראשון כבר ישבה את לבכם: העיצוב שלו יהיה עד כדי כך מרשים עד כי אפשר לקבל שיש שמגיע כמקשה אחת לחלוטין עם משטח העבודה במטבח. קל מאוד לנקות כיור קוריאן, כאשר העמידות היא הבעייתית בשל שריטות וסירים חמים. המחיר שלו יהיה גבוה בעיקר בגלל העיצובים המרשימים.

שיש חברון: הכי זול שיש

שיש חברון נקרא כך בגלל המקום שבו חוצבים אותו, כאשר הזיהוי שלו קל בשל האווירה החמימה והנעימה שהוא משרה. העיצוב שלו מגיע בגוונים של חום ברמות בהירות משתנות, מה שאמנם לא תמיד יהיה תואם למטבחים המודרניים בימינו אך אם אתם מחשפים שיש בגוון הזה, זכיתם. העמידות שלו יחסית נמוכה כי למעשה מדובר על אבן גיר שהיא רכה יותר משאר האבנים, אך הוא חסין מפני סירים ומחבתות חמים. לא תמיד הוא יגיע באחריות אך זה תלוי בעיקר במתקין, כאשר הניקוי שלו קל ומתבצע עם מים וסבון, אך אפשרי עם חומרי ניקוי חזקים יותר. העלות הנמוכה היא היתרון הגדול.

נכתב באדיבות – שיש פאר שיש למטבחים ולאמבטיות

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20