אחרי התמונות הקשות שראינו השבוע מאוניברסיטת קיימברידג' בלונדון, הנה דווקא הישג כחול-לבן חיובי לישראלים באקדמיה בחו"ל. מדובר בהישג עצום במאבק הישראלי-יהודי באנטישמיות ובארגונים הפרו-פלסטיניים הפועלים במכללות בארצות הברית. קבוצת סטודנטים תומכי ישראל הצליחה להעביר אתמול חקיקה פרו-ישראלית בסנאט של אוניברסיטת טקסס, מהאוניברסיטאות הגדולות והחשובות בארצות הברית. החקיקה עברה ברוב של 38 תומכים, ששה מתנגדים וארבעה נמנעים.

הסעיפים המרכזיים של החקיקה הם: הכרזה שישראל הייתה וממשיכה להיות אחת מבנות הברית הגדולות ביותר של ארה"ב, הכרזה שהסנאט עומד ומעריך את הסטודנטים היהודים והישראליים כחלק בעל ערך באוניברסיטה והסעיף החשוב ביותר: הסנאט מכבד את חופש הביטוי אך הוא לא יתמול, יתרום או יקבל תרומות מארגוני BDS.
ה-BDS בחוץ. צילום: פלאש 90
כותב החקיקה, ג'ייקוב פוואל: "החקיקה הזאת היא צעד ענק במלחמה באנטישמיות ובחיזוק הקשרים בין ישראל לאוניברסיטת טקסס שבה לומדים 70 אלף סטודנטים. אני גאה שעמדתי בראש חקיקה שמתנגדת ל BDS".
נשיא סטודנטים תומכי ישראל, אלעד דרמר: "זה צעד פעיל ויוצא דופן במיוחד בימים כאלה שאנחנו שומעים על BDS ברחבי המדינה". יש לציין שזו החקיקה התשיעית שקבוצות סטודנטים תומכי ישראל מעבירים בקמפוסים ברחבי ארצות הברית בשנים האחרונות"
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20