הישג לספורט הישראלי. הג'ודוקא הישראלי, ברוך שמאילוב, זכה היום (שבת), במדליית כסף בטורניר המאסטרס בסין. הוא הצליח להגיע לגמר לאחר שגבר על הברזילאי דניאל קרגנין, אך הפסיד ליפני ג'ושירו מרויאמה והגיע למקום השני. שמיאולב המתחרה במשקל עד 66 ק"ג הוא בוגר מדליית ארד מהמאסטרס בשנה החולפת.

גילי כהן ( במשקל עד 52 ק"ג), נחלה הפסד כאשר נלחמה על מדליית הארד מול נטליה רוזטינה מרוסיה. כבר בשלב הראשוני הוא הופלה אל הקרקע, שם רותקה עד אשר נכנעה. גילי הגיעה למקום החמישי. טל פליקר וטוהר אבוטבול שהתתחרו במשקל דומה לשמאילוב הודחו כבר בשלבים הראשונים של התחרות.

השרה רגב שיבחה את שמאילוב על הזכייה ואמרה: "גאווה עצומה אחרי הזכייה במדליית הכסף של ברוך שמאילוב בטורניר המאסטרס היוקרתי בגאוונג'ו סין". עוד אמרה בפתח דבריה: "הג'ודו הישראלי ממשיך לבסס מעמדו בצמרת הענף העולמית ולסמן מטרות לקראת טוקיו 2020 וגראנד פרי ת"א 2019". היא הוסיפה אמרה :"הג'ודו הישראלי בהובלתו של יו"ר האיגוד, משה פונטי יחד עם צמד המאמנים אורן סמדג'ה ושני הרשקו, ממשיך בהצלחותיו בזירה העולמית והתבססותו בצמרת הענף. הפתיחה המצוינת של טורניר המאסטרס היוקרתי,  שנועל את שנת 2018 ואליו מגיעים רק 16 טובי המתחרים מהעולם כולו, מעודדת את כולנו ומשאירה אותנו עם המון תקוות לקראת טוקיו 2020" היא סיימה את דבריה במילים :"בהצלחה לכל יתר המתחרים שצפויים להתחרות מחר על המזרן בסין. מצפה כבר לראות את כולכם בעוד חודש בת"א בתחרות הגראנד-פרי".

אורן רפאל

אורן רפאל