שפי פז. מתוך פייסבוק
שפי פז. מתוך פייסבוק

 

פרויקט מימון ההמונים שפתחה שפי פז לטובת המאבק של תושבי דרום ת"א הגיע ליעדו, ועד לשעה זו נתרמו מעל 420 אלף ש"ח. התרומות נועדו לממן מחאות והפגנות, עתירות משפטיות, פעילות שטח שוטפת, מחקר ותיעוד, פעילות אינטנסיבית ברשתות החברתיות ובתקשורת, עבודת לובי ושכנוע במוקדי הכוח, וכל מה שיידרש עוד כדי להצליח במאבק.

עוד לפני השגת היעד כתבה פז לתורמים הרבים: "ההתגייסות שלכם, העמידה כאיש אחד בפרויקט הזה – מוכיחה לכולנו שאנחנו כאן כדי לנצח. אני מרגישה שהיעד כל-כך קרוב ושנצליח להשיג ולעשות את כל הדברים הנכונים – שממזמן היו צריכים לקרות כאן. פעם נוספת קיבלנו את ההוכחה שכשאנחנו נחושים – שום דבר לא יכול לעצור אותנו – לא ארגוני זכויות האדם ואפילו לא המסתננים עצמם".

"מודה לכם על כל התמיכה, העזרה והכוח שאתם נותנים לי – והכי חשוב – לתושבי דרום תל-אביב, נתניה ועוד – שסובלים יום יום, שעה שעה. המהלך הזה עוד יירשם בדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל. תזכרו את זה. תהיו גאים שהייתם חלק", כך פז.

 

במסגרת ה"הדסטארט" של פעילי המאבק של תושבי דרום ת"א נכתב: "ההסתננות של עשרות אלפי מסתננים בלתי חוקיים למדינת ישראל היא חלק מהמתקפה על הזהות שלנו כמדינת הלאום של העם היהודי. היא לא מוגבלת רק להגירה מאפריקה, והיא לא מוגבלת רק לדרום תל אביב. היא כובשת את המרחב הציבורי, הורסת שכונות ומחריבה קהילות".

"עשר שנים נלחמנו ללא מימון וללא תמיכה, לבד מול המיליונים של עמותות השמאל, של הקרן החדשה ושל האיחוד האירופי שמגיעים מגורמים זרים. גורמים שמגישים עתירות לבג"ץ נגד כל פעילות בנושא. גורמים שמפעילים לחץ בינלאומי על הממשלה תוך הפצת דיסאינפורמציה. גורמים שמקדמים "אזרחות אוניברסלית" ו"מדינת ערכים יהודית" ולא מדינת רוב יהודי".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם