נוי תורג'מן, ילידת אשדוד, היא קצינת הקשר הראשונה בצה"ל שתשרת ביחידת חי"ר. תורג'מן (20) היא ילידת אשדוד אשר גדלה בעיר, והיא תהיה האישה הראשונה שתשרת כקצינת קשר לוחמת ביחידת חי"ר.

סג"מ נוי תורג'מן ומשפחתה בטקס סיום הקורס. צילום: דובר צה"ל

 

משמעות התפקיד בשעת מלחמה הוא תנועה עם הכוחות הלוחמים ומעבר לקוי האויב. "גאה להיות פורצת את הדרך עבור נשים אחרות, זו הייתה מטרה גדולה שלי", אמרה תורג'מן, שסיימה לאחרונה את קורס הקשר"ג (קציני קשר גדודיים) ושובצה כסגן הקשר"ג בגדוד 50 של הנח"ל, בראיון לאתר החדשות המקומי המקוון אשדוד.נט.

מסלול הקשר"ג נמשך כשנתיים ומתחיל בגיבוש. מדובר על מסלול ייעודי לקצונה קרבית שקיים בעיקר בתחום קציני הקשר והמודיעין. בראיון הסבירה תורג'מן מדוע היא מרוצה מהשיבוץ בחטיבת הנח"ל: "זו חטיבה שמאופיינת בצניעות ובאנשים טובים, מה שמעוד חשוב למהלך השירות. אני מרגישה שהגעתי למקום הנכון".

 

האישה הראשונה. נוי תורג'מן עם שאר מסיימי הקורס. צילום: דובר צה"ל

 

הקצינה הצעירה סיפרה על הדרך שהובילה אותה להשלים את הקורס הקשה: "כשהייתי נערה, במהלך מבצע צוק איתן, אני זוכרת את עצמי בעיקר יושבת בבית- רצה לממ"ד כשנשמעת אזעקה ולא עושה יותר מדיי. בעוד שאבא שלי, איש צבא בתפקיד מאוד תובעני, כמעט ולא היה בבית.

הרגשתי לא מועילה וכעסתי על עצמי ומאז הבטחתי לעצמי שאהיה מועילה בשדה הקרב והחל לבעור בי גם הרצון להוכיח שהצבא אינו מקובע בנושא נשים ויש בו מקום לשינויים", הוסיפה.

סג"מ נוי תורג'מן, קצינת הקשר הראשונה בגדוד חי"ר. צילום: דובר צה"ל

 

לגבי המסלול והקושי לעבור אותו כאישה ראשונה אמרה כי "עברתי את האימונים בדיוק כשאר הלוחמים", ולא שכחה להוסיף עקיצה למי שלא האמינו בה: "התירוצים שהביאו לי לגבי – למה 'זה לא תפקיד שמתאים לבנות' – לא היו מספיק טובים. לכן החלטתי שאני אלחם ואפרוץ את הדרך".

 

 

 

 

אלון מליק

אלון מליק