עולים להתקפה. תנועת ה'ימין החדש' הוציאה סרטון המחדד את ההבדלים בין תנועתם של איילת שקד ונפתלי בנט לבין 'הליכוד'. בסרטון נראה דן מרידור, מוותיקי 'הליכוד' שכיהן בעבר כשר המשפטים מטעמה, מתראיין באולפן ynet ומודה כי הליכוד מעולם לא ניסה להכניס שופטים שמרנים למערכת המשפט.

הסרטון נפתח בשאלה "למה אתם מצביעים ימין ומקבלים שמאל?", כאשר במהלכו נראה מרידור מתגאה בכך שהוא הוביל, לדבריו, את המהפכה החוקתית יחד עם איש השמאל הקיצוני המשפטן אמנון רובינשטיין. מרידור הדגיש כי ביצע את המהפכה המדוברת עת כיהן כשר משפטים מטעם 'הליכוד'.

מתוך הסרטון של 'הימין החדש'

 

עוד התייחס הליכודניק לשעבר בראיון לדבריה של איילת שקד ואמר: "אני שומע את שרת המשפטים אומרת 'הצלחתי לעשות מה שאף אחד לא הצליח, הצלחתי להכניס שופטים שמרנים לבית המשפט'". בשלב זה השיב לה כביכול מרידור: "את יודעת למה אף אחד לא הצליח? – כי אף אחד לא ניסה!". בהמשך הראיון מסביר מרידור כי הליכוד הינה תנועה ליברלית ולא שמרנית.

כזכור, עד כה שיחקה המהפכה החוקתית לידי השמאל. מערכת המשפט, בדגש על בית המשפט העליון, ביטלה בעזרתו חוקים והחלטות של ממשלות ישראל ופסקה במערכות משפט שונות על פי האג'נדה של השמאל כגון החזרת גופות מחבלים, ביטול חוק המסתננים ועוד.

אורן רפאל

אורן רפאל