שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בדיון מועצת הביטחון. צילום: רויטרס

 

שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, הצהירה היום (א') כי הכוחות האמריקנים לא יעזבו את סוריה עד שארה"ב תשיג את מטרותיה באזור, והכריזה כי ארה"ב מכינה סנקציות נגד רוסיה לאור תמיכתה במשטר אסד.

לדברי היילי, המטרות שהציבו האמריקנים הן ביטול היכולת של אסד לעשות שימוש בנשק כימי, חיסול ארגון דאעש עד היסוד והגבלת את ההתעצמות האיראנית בסוריה. "אנחנו לא מתכוונים לעזוב עד שנדע שהשלמנו את המטרות האלו", אמרה השגרירה האמריקנית, שהדגישה כי המטרה הסופית היא כן להחזיר את הכוחות האמריקניים הביתה. היילי הוסיפה כי מחר תכריז ארה"ב על סנקציות חדשות נגד רוסיה בעקבות התמיכה במשטרו האכזרי של אסד, בדגש על חברות רוסיות שעוסקות בציוד הקשור לנשק הכימי של סוריה.

עשן מיתמר מספינת חיל האוויר שירתה לעבר המטרה בסוריה. צילום: רויטרס

 

במהלך ישיבת החירום של מועצת הביטחון של האו"ם, שהתכנסה אתמול (שבת) בעקבות התקיפה המשולבת של כוחות הברית בסוריה, הזהירה השגרירה האמריקנית כי במקרה של שימוש נוסף בנשק כימי מצדו של אסד, הממשל "ערוך ומוכן" לתקוף שוב. "שוחחתי עם הנשיא, והוא אמר כי 'אם המשטר הסורי ישתמש שוב בגז, ארה"ב ערוכה ומוכנה', כאשר הנשיא שלנו מציב קו אדום – הנשיא שלנו אוכף את הקו האדום הזה".

לפני כשבועיים הצהיר הנשיא טראמפ כי הוא מתכוון להשיב את הכוחות האמריקנים באזור הביתה. "אנחנו מביסים את דעאש, ונצא מסוריה בקרוב, ניתן לאחרים לטפל בה", אמר הנשיא

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם