לשכת ראש הממשלה זימנה אתמול מפגש דחוף שיתקיים היום בין רה"מ בנימין נתניהו לרבנים הבכירים בציונות הדתית: הרב דוד סתיו, הרב יעקב מדן, הרב אלי סדן והרב חיים דרוקמן. על פי הדיווח בחדשות 2, נתניהו צפוי לבקש מהרבנים לגבות אותו פוליטית על רקע הפגנת הימין שהתקיימה בירושלים במוצאי השבת האחרונה.

רה"מ עם רבני ארגון 'צהר'. צילום: לע"מ
רה"מ עם רבני ארגון 'צהר'. צילום: לע"מ

 

כזכור, במוצאי השבת שעברה נאם הרב יובל שרלו בהפגנה נגד השחיתות השלטונית בתל אביב. "שחיתות היא ניצול כוח שמאפשרת לעשות דברים שלא למענם קיבלת את הכוח", הסביר הרב שרלו. "אין לי מושג אם נתניהו מושחת או לא ולכן אני טוען שאסור לעשות לינץ' ציבורי אך אי אפשר להתעלם מכך שלאחרונה החל מבול של חקיקות מוזרות בניסיונות למנוע את עבודתם הנאמנה של העיתונות החוקרת והמשטרה – אלמלא החוקים הללו לא הייתי מתייצב למחאה".

הרב שרלו בהפגנת הימין בכיכר ציון. צילום: עקיבא לם
הרב שרלו בהפגנת הימין בכיכר ציון. צילום: עקיבא לם

 

גם רב הציונות הדתית הרב אליעזר מלמד התייחס להפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו בטורו השבועי בעיתון 'בשבע'. הרב מלמד שלל השתתפות בהפגנות הללו וכתב כי "טענת המפגינים שצריך להפיל ממשלה על חשדות מסוימים, היא פגיעה אנושה בציבור שבחר את נציגיו כדי שימלאו את שליחותם במשך ארבע שנים". לטענתו, "הפוגע בשליחי הציבור הללו גונב וגוזל את זכויות הציבור להיות מיוצג על ידי נבחריו". בהקשר זה הוא התייחס גם לח"כ לשעבר ממפלגת הבית היהודי שמספר מצומצם של נשים טענו כי טרם היותו חבר כנסת דיבר אליהם בצורה לא ראויה".

בהקשר לדברים המיוחסים לראש הממשלה כתב מלמד כי יש לבצע את הבירור לאחר שיסיים את תפקידו. "אין אדם שמתנגד לכך שלאחר שראש הממשלה יסיים את תפקידו, שיעמוד לחקירה ולמשפט צדק, ואם יימצא אשם שיישא במלא עונשו", כתב הרב. "אבל עכשיו לא הוא נענש אלא הציבור ששלח אותו. ממילא יוצא שכל ההפגנות הללו אינן נגד נתניהו, אלא נגד מיליוני הבוחרים של הממשלה".

הרב אליעזר מלמד. צילום: ויקימדיה
הרב אליעזר מלמד. צילום: ויקימדיה

 

לטענת הרב, בניגוד לעבירות חמורות כרצח ואונס, חטאים בתחום האישי יש להשאיר לשיקול דעת הבוחר: "כאשר מדובר בחטאים הקשורים להתנהגות אישית לא תקינה, הם צריכים לעמוד להחלטת הציבור. ירצה יבחר, לא ירצה לא יבחר. ואם יש בהם היבטים פליליים, שיעמוד לדין לאחר שימלא את שליחותו".

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20