ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר הבוקר (ו') בפעם השלישית.

החקירה שהתקיימה במעונו בירושלים היתה החקירה השלישית של נתניהו, והיא התייחסה לשתי הפרשות – פרשת טובות ההנאה ופרשת הקשרים שקיים לכאורה עם מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון נוני מוזס, שנחקר אתמול (ה) שוב במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה.

ייחקר בשלישית. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
ייחקר בשלישית. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

נתניהו שלח מסר למשתתפי ה'ליכודיאדה' באילת והתייחס לחקירותיו: "בימים אלה אנו מודים לכם על תמיכתם האיתנה שמחממת את לבנו. התמיכה הזאת חשובה במיוחד על רקע מסע לחצים בלתי-פוסק מצד גורמים מסוימים שמבקשים להשפיע על רשויות אכיפת החוק והיועץ המשפטי לממשלה להגיש נגדי כתב אישום".

"התשובה לגורמים אלה ברורה: בדמוקרטיה מחליפים שלטון נבחר בקלפי, ולא במסע לחצים מתוזמן על רשויות האכיפה והיועמ"ש. אני מתכוון להמשיך להוביל את הליכוד עוד שנים רבות", אמר.

אתמול כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו כי אלה אנשי התקשורת השונים ופוליטיקאים אשר לוחצים על היועץ המשפטי ועל המשטרה להגיש כתב אישום נגדו בניסיון לבצע הפיכה, תוך שציטט דברים של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, חבר הכנסת מיקי רוזנטל ואלדד יניב.

"יצא המרצע מהשק: לחץ של אנשי תקשורת ופוליטיקאים על היועץ המשפטי וגורמי האכיפה כדי שיגישו כתב אישום בכל מחיר נגד רה"מ נתניהו. זהו ניסיון לבצע הפיכה שלטונית בדרך לא דמוקרטית" כך כתב נתניהו.

כזכור, שלשום (ד') השיב ראש הממשלה לחברי הכנסת שתקפו אותו על החקירות. בין השאר אמר נתניהו "אין סוף מספרים ותיקים, זו השיטה. אין סוף לציד. אין גבול לרדיפה ולשקרים. הפוליטיקאים עובדים על שיטת מצליח, אולי בסוף הלחץ יצליח. אחרי שיסגרו את כל התיקים והבדיקות יצטרכו לתת משהו . כתב אישום על משהו, לא משנה על מה. לא הייתה פה שום ממשלה ולא מחליפים ראש ממשלה בחקירות. יש לי חדשות: אני אמשיך להוביל את מדינת ישראל למען אזרחי ישראל עוד שנים רבות וכדאי שתתחילו להתרגל לזה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם