נוי שטרית שהתאסלמה במסגד אל אקצה לצורך נישואיה עם עלא אבו סגיר, קיבלה לפני שעה קלה עול מלכות שמיים ושבה לעם היהודי במהלך טקס השבה ליהדות שנערך בבית כנסת, יחד עם בנצי גופשטיין מייסד ומנכ"ל ארגון להב"ה, למניעת התבוללות בעם היהודי, שפעל להחזרתה. שטרית, שביצעה את טקס המעבר לאיסלם רק בחודש שעבר, נמצאת כעת באחת מדירות המסתור של ארגון להב"ה.

נוי שטרית עם בנצי גופשטיין. צילום: TPS
נוי שטרית עם בנצי גופשטיין. צילום: TPS

 

שטרית, תושבת אשקלון במקור, ואבו סגיר, תושב רהט, הכירו בטיילת באשקלון, התחתנו בחודש שעבר על הר הבית כשעל ראשה רעלה ועברו להתגורר יחדיו בבאר שבע. מאז החתונה, קיבל הבעל שיחות איומים מצד מי שהגדירו עצמם כפעילי ארגון להב"ה, בהן דרשו ממנו לשחרר את שטרית. גם מהצד הערבי קיבלה משפחתו של אבו סגיר איומים. "אני פוחד על אח שלי, אבל אני אתמול ואחזק אותו", סיפר אחיו, עמאר לערוץ 10 אחרי החתונה.

נוי שטרית עם בנצי גופשטיין. צילום: TPS

החתן מצידו, אמר בשיחה עם ערוץ 10: "לא עשיתי משהו רע, לא חוקי. עשיתי הכל טוב, מאהבה. התחתנתי כמו כל זוג שמתחתן". עלאא' אף הכריז: "נלחמתי על הבחורה הזאת". בעקבות האיומים, התלונן עלאא' במשטרה ושטרית סגרה את עמוד הפייבוק שלה.

לדברי אביהּ החורג של שטרית בשבוע שעבר, "היא בוכה לה [לאמא שלה – א.ר] עכשיו בטלפון, אומרת לה 'אמא אני רוצה להתאבד, נמאס לי לחיות, אני פגעתי בך'", וסיפר כי "אמא שלה שבורה גמורה, כל היום רק בוכה".

טקס ההתאסלמות והחתונה באל אקצא

התמונה שעוררה סערה. שטרית ואבו סגיר על הר הבית אחרי החתונה
התמונה שעוררה סערה. שטרית ואבו סגיר על הר הבית אחרי החתונה

 

בממוצע: כל שלושה ימים מתאסלמת בארץ יהודיה

על פי נתוני משרד המשפטים, בכל שנה מתאסלמות בישראל כ-100 נשים יהודיות בממוצע. במילים אחרות, בממוצע כל שלושה ימים מתאסלמת בארץ יהודיה. כ-5% מכלל המשפחות בישראל הן מעורבות, כלומר אחד מההורים אינו יהודי. התופעה חדשה יחסית, אך היא בעלייה מתמדת. בסוף ינואר 2008 היו בישראל 92,612 זוגות מעורבים: ב- 55,463 מזוגות אלה האישה אינה יהודייה, וב-37,149 מזוגות אלה הגבר אינו יהודי. עוד עולה מהנתונים הנכונים לינואר 208, כי 118,511 ילדים בישראל גדלים במשפחות מעורבות: 49,009 מהם גדלים במשפחות שבהן האם יהודייה ו-69,502 ילדים גדלים במשפחות שבהן האב יהודי. (ילדים אלה אינם נחשבים יהודים ויוגדרו במשרד הפנים כחסרי סיווג דתי). סיכוייו של ילד שגדל במשפחה מעורבת, להקים בעתיד משפחה מעורבת- גבוהים.

נוי שטרית עם בנצי גופשטיין. צילום: TPS
נוי שטרית עם בנצי גופשטיין. צילום: TPS
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20