הבוקר (א'), התקבל דיווח במשטרה על גרימת נזק למאות עצי גפן בעמק שילה שבגזרת בנימין. בעל הכרם, צביקי סטרוק, תושב עמק שילה דיווח כי הבוקר בעת שהגיע לכרם שבבעלותו הבחין בנזק שנגרם למאות עצי גפן. כוחות משטרה בסיוע כוחות צה"ל הגיעו למקום החלו באיסוף ממצאים ונפתחה חקירה.

צילום: אהרון צוף/TPS

 

צביקי סטרוק, בעל הכרם: "סיימתי סיור עם הגשש הצבאי והעקבות הובילו לכפר קוסרא. זו פעם שניה שפוגעים לי באותה חלקה. מדובר בנזק של עשרות עד מאות אלפי שקלים. התחושה היא של חוסר אונים. בשנה שעברה המח"ט שמדובר באירוע פח"ע ושיתפסו את הפורעים אבל עברה שנה ועצוב שזה לא מטופל"

צילום: אהרון צוף/TPS

 

לטענת התושבים במקום הוצב קראוון שמירה  למניעת השחתות שנהרס ע"י המנהל האזרחי. כך שהשנה לא הייתה הגנה אנושית בכרם.

הקראוון ההרוס. צילום: אהרון צוף/TPS

בשעה זו כוחות משטרה מתעדים את ההשחתה בכרם משק אחיה. אחד משני הכרמים שנפגעו הלילה. לאחר סריקות של כוח צבאי וגשש ובדיקת המשטרה נמצאו למעלה מ-1,000 גפנים כרותים ו-3 פירצות בגדר בחלקה אחת, ובחלקה השניה נמצאו כ-100 גפנים כרותים ועקבות של כ-5 חשודים לכיוון קוסרא.

 

צילום: אהרון צוף/TPS

 

אהרון צוף, חקלאי מאש קודש ובעל כרמים בעמק שילה סיפר לסוכנות הידיעות TPS: "כבר שנים רבות שאזור עמק שילה כולו סובל מטרור חקלאי בלתי פוסק, אך לא מקבל כמעט שום תזכור בתקשורת. רק לאחרונה כשהטרור החקלאי תפס תאוצה והגיע גם לדרום ולצפון הארץ, המגיפה הזו קיבלה זרקור. בשביל למנוע השחתות שכאלו, שחזרו מדי שנה בשנה, הקמנו בשטח קראוון קטן עם אמצעי שמירה אנושיים שהצליח לעצור לגמרי את הפגיעות בכרמים. אבל לאחרונה המנהל האזרחי הרסו את הקראוון, ומיד הטרור וההשחתה חזרו לפתחנו"

צילום: אהרון צוף/TPS

עוד הוסיף צוף בדבריו לסוכנות TPS: "טביעות הרגלים שאותרו הבוקר, של כנראה אותם שתי מחבלים שעקרו ופגעו בעצים, הובילו היישר בחזרה לכפר קוסרא. זה כמעט תמיד אותו תיזמון מועד לפורענות. בליל שבת, כאשר למחרת יש להם חופש מהעבודה אצל המעבידים היהודים שחלק גדול מתושבי הכפר קוסרא עובדים אצלם בחקלאות, ואולי גם משם הביאו את הכלים להשחית את הגפנים, ולנו לא נותרה יכולת להתמודד עם זה."

 

צילום: אהרון צוף/TPS
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות