יו"ר העבודה, אבי גבאי, החליט אתמול (שבת) לקחת צד במאבק על אופיה היהודי של מדינת ישראל ולקדם באופן פעיל תחבורה ציבורית בשבת. לשם כך, הוא הצטרף לקבוצה שעשתה את דרכה באוטובוס מבאר-שבע לחוף הים באשקלון  במערך "תחבורה ציבורית" אלטרנטיבי.

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. צילום: פלאש 90

 

לפני הנסיעה המדוברת צייץ גבאי בחשבון הטוויטר שלו: "מצטרף כעת למשפחות ולצעירים שממתינים ל'ימבוס' בבאר שבע – התארגנות נהדרת לתחבורה ציבורית בשבת, כפי שצריך להיות! היעד: חוף הים באשקלון". לאחר ההגעה לחוף צייץ פעם נוספת, "הגענו ליעד: חוף הים של אשקלון, בתחבורה ציבורית, בשבת, כפי שראוי שיהיה בכל מקום בארץ, בחסות המדינה ולא דרך התארגנויות פרטיות של אזרחים. לכל ילד שרוצה לנסוע עם חברים לים, לכל מי שידו אינה משגת לרכב פרטי – מגיעה תחבורה ציבורית איכותית גם בשבת. אחד הנושאים המרכזיים שנקדם".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90

 

המפלגות החרדיות, כצפוי, לא אהבו את ההתרסה הפומבית נגד השבת. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תקף את גבאי ורמז כי עתיד שיתוף הפעולה בינו ובין המפלגות החרדיות בספק גדול: "מדובר במעשה חמור שיש בו פגיעה ציבורית בקדושת השבת בפרהסיה. מר גבאי ממשיך בסדרת טעויות פוליטיות שמציגות את מנהיגותו בספק גדול לעתיד".

סגן השר מאיר פרוש תקף גם הוא את שרשרת הציוצים האנטי-יהודים ואמר, "הגיע הזמן לומר די לרמיסת השבת. הגיע העת שפוליטיקאים יפנימו כי שבת קודש, היא מושג קדוש ונעלה הרבה יותר מבניית קריירה פוליטית כזו או אחרת או ניסיון להדביק פערים בסקרים. השבת היא הדבר היקר ביותר לעם היהודי, וכל פגיעה בה פירושה פגיעה בכל יהודי. חבל שמר גבאי מהמר על כבוד השבת, ומביא במו ידיו כישלון לעצמו ולמפלגתו".

ח"כ ינון אזולאי מש"ס הגיב אף הוא בזעם ואמר, "אבי גבאי רואה את הסקרים העגומים וכנראה שכח מה זה להיות יהודי – לקושש קולות על חשבון השבת זו שיטה ישנה ולא מוצלחת".

לינור בר-אל

לינור בר-אל