המלחמה נגד השמנת היתר של שר הבריאות יעקב ליצמן יצאה לדרך. אחרי מקדונלד'ס והשתייה הממותקת, הפעם על הכוונת – החטיפים והמאכלים בעלי הערך התזונתי הנמוך, המכילים כמות גבוהה של סוכר, שומן רווי ומלח.

משרד הבריאות חושף את רפורמת "אפשריבריא", במסגרתה, החל מינואר 2018, יופיע סימון תזונתי חדש בחזית כל מוצרי המזון על המדפים ובמקררים, וכולנו נוכל להשוות ולבחור בריא. שלושה סימונים אדומים שונים יופיעו על אריזות מוצרים המכילים כמויות גבוהות של סוכר, מלח (נתרן) ושומן, ומוצרים המכילים כמויות העומדות בדרישות יסומנו בירוק.

שר הבריאות ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב במסיבת העיתונאים של הוועדה לאסדרה של תזונה בריאה
שר הבריאות ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב במסיבת העיתונאים של הוועדה לאסדרה של תזונה בריאה

 

את הסימון החדש חשף בשבוע שעבר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, בכנס "תובנות ויעדים" של מערכת הבריאות. שם הסביר גרוטו כי זהו השלב הראשון ביישום מסקנות ועדת האסדרה לקידום תזונה בריאה שהוביל משרד הבריאות, שנועד להגביר את השקיפות בשוק המזון, לקדם מגוון מוצרים ומזונות בריאים יותר, ובעיקר להפוך את הבחירות שלנו בכל מקום – גם בעגלת הקניות – לבריאות יותר.

על פי הרפורמה החדשה שתעוגן בצו הגנת הצרכן (סימון ואריזה של מוצרי מזון), מוצרים שאינם בעלי ערך תזונתי גבוה יזומנו ככאלה ויוענק להם 'ציון בריאות' באמצעות סימון בולט שמופיע בחזית האריזה. במשרד הבריאות מסבירים כי הרפורמה היא תולדה של הדאגה מאחוזי ההשמנה ההולכים ורווחים בקרב אוכלוסיה הצעירה בישראל ומהתחלואה הכרונית הקשורה בה.

אך לא רק המוצרים הלא בריאים יסומנו, גם מוצרים בעלי ערך תזונתי גבוה יזכו לסימון מתאים. בשלבים הבאים של הרפורמה, יסומנו באדום גם מוצרים עם כמות עודפת של פחמימות, נתרן ושומן.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר כי המדינה חייבת לצמצם את התחלואה הקיימת כתוצאה מעודף משקל. "אני מאוד מודאג ממגיפת ההשמנה, הסוכרת ותחלואיה הנלוות", אמר. "עלינו לייצר סביבה מאפשרת למי שבוחר לחיות בריא יותר".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20