אז מה היה לנו: כתבת רשת ב' חשפה שמתקיימת הפרדה בין יהודים לערבים בחדרי הלידה, חבר הכנסת סמוטריץ' תמך בהפרדה הזו ועורר מהומה, והשאלה היא מי צודק: תומכי ההפרדה או המתנגדים לה, ואולי גם גם.

ובכן, כבר בכתבה עצמה צויין כי הדרישה להפרדת חדרי היולדות לא באה רק מהצד היהודי, אלא גם מנשים ערביות. מהעובדה שההפרדה קיימת במספר רב של בתי חולים, אפשר להסיק שיש לכך ביקוש, אחרת היא לא הייתה מתבצעת. אחרי הכל, החיים עצמם גוברים על כל תכתיב מלאכותי שרודני המחשבה מנסים להכתיב לנו, ואנשים מעדיפים להיות ברגעים אינטימיים עם הסביבה הקרובה והמוכרת, ולא עם קבוצות זרות להם שאינן דוברות את שפתם ושהמנטליות שלהם שונה ולעתים גם זרה.

חפלה. אילוסטרציה. צילום: פלאש90.
חפלה. אילוסטרציה. צילום: פלאש90.

אז אם שני הצדדים מעוניינים בכך – איפה הבעיה בעצם? נראה שהתשובה לכך טמונה באחת ממחלוקות היסוד בין הימין לשמאל: איזה ערך עדיף – שיוויון או חירות?

הימין באופן מסורתי סבור שערך החירות גובר על ערך השוויון, בעוד השמאל מעדיף את השוויון על החירות.

לשיטת הימין, זכותן של היולדות לבחור את הסביבה הנוחה להן בשעת הלידה, כאשר בית החולים מוכן לאפשר זאת, וכך מרוצים כולם: היולדות היהודיות, היולדות הערביות, ובית החולים שמעלה את הביקוש אליו כאשר הוא מציע ליולדות סביבת איכות לפי בקשתן.

את השמאל לעומת זאת לא מעניין במיוחד החופש האישי. לשיטתם של 'כוהני הדת' השמאלנים, יש לכפות את השוויון – אותו הם רואים כערך עליון – על הציבור כולו.newsimage-1-4558

זה שלא רק יהודים נפגעים מכך, אלא גם ערבים, לא מטריד בכלל את אנשי השמאל, משום שלא טובת הערבים מעניינת אותם, אלא ערך מלאכותי ומנותק של שיוויון מדומה – שבסופו של דבר פוגע בכולם.

טוב נעשה אם נתעלם מכללי התקינות הפוליטית – זו אשר בשמה מבקשת התקשורת לסתום לסמוטריץ' את הפה, ונחליט שאנו נהיה אלה שננהל את חיינו – במקום לתת לשמאל הכוחני לעשות זאת.

בעניין הזה אפשר להיות יצירתיים, לדלג מעל ראשם של אבירי הרודנות, ולשתף פעולה דווקא עם הציבור הערבי – עמו עלינו לבוא בדרישה: תנו לנו להחליט איזו סביבת לידה אנו רוצים ואל תתערבו בחיינו – אם לא בשבילנו, אז בשביל הערבים בני בריתכם.

תנו לחיות וליולדות לחיות כרצונם.

20 News

20 News