צמד העיתונאים יוסי מזרחי (ערוץ 2) ואלי לוי (ערוץ 10) העלו לתכנית הרדיו המשותפת שלהם את יוסי וידר, הקומיקאי שמתח את העיתונאי אמנון אברמוביץ', כשהתחזה לאהוד ברק.

וידר עלה בעבר מספר פעמים לשידור בתכנית, ותמיד היה זה לענייני בידור. כשהתבקש לעלות לתכנית הבוקר ציפה שיהיה זה כמו תמיד, ולא ציפה להפתעה שחיכתה לו. השניים, בהובלת מזרחי (שעובד יחד עם אברמוביץ' בחדשות 2) ביצעו בווידר אמבוש טלפוני עד שהורד משידור לבקשת מזרחי, שדרש מהמפיקה: "תעיפי את האיש הזה משידור".

בתחילת השיחה חיקה וידר את ראש הממשלה נתניהו, אז מזרחי קטע אותו כששאל בעקיצה: "תגיד, הלו"ז של ההופעות שלך כבר התמלא? עשית את הסיבוב שלך?". לוי ביקש ממזרחי לאפשר לווידר להמשיך לדבר בחיקויים אך מזרחי סירב: "לא! ממש לא אזרום איתו! צריך להפריד בין עניין רציני כמו הונאה לבין בדיחה". בשלב זה מזרחי בגילוי נאות סיפר כי הוא ידיד של אברמוביץ' מחדשות 2, וידר ניסה לשאול מדוע לא נאמר לו שלא מדובר בשיחה לצורך חיקויים, כפי שקורא בדרך כלל, אך מזרחי לא אפשר לו לדבר: "העלנו אותך כדי לשאול שאלות ולקבל תשובות! תפקידך לא לדבר אלא לענות על שאלות ולא שאלנו כלום!".

בהמשך שאל מזרחי מדוע המתיחה הוקלטה לפני מס' חודשים ופורסמה רק עכשיו. וידר ענה: "לפני שלושה וחצי עשיתי את המתיחה, אבל הייתה לי מחילה על אמנון, למה אני צריך להביך אותו?". כשנשאל מדוע אם כך עשה את המתיחה מלכתחילה, ענה כי היה זה לבקשת אלי לוי, המגיש השני של התכנית, שהודה כי הוא אכן ביקש מהקומיקאי לעשות מתיחות ולהביאן לשידור. וידר תקף: "כולם רוצים מתיחות כשזה לא פוגע בצד שלהם".

לוי תהה "מדוע זה מגיע יום אחרי שראש ממשלה מסית בשידור חי בכל הערוצים נגד כל כלי התקשורת, וקודם כל נגד אברמוביץ'. וידר הסביר: "ישבתי בבית כאזרח, לא ימני, לא שמאלני, רואה את כמות האהבה שראש הממשלה מקבל ואחרי זה אני רואה את אמנון שוב משתלח". "על איזה אהבה אתה מדבר?" שאל לוי שאמר בלעג "על 3,000 איש אינטרסנטים שחוששים לפרנסה שלהם?".

כשנשאל מדוע ערך את ההקלטה, אמר וידר כי עשה זאת מתוך חמלה לאמנון, והשניים ענו בלעג: "אתה מדבר על הפרשן הכי בכיר במדינת ישראל, בעל עיטור העוז, אתה חומל עליו? יוסי וידר הבדרן מנהריה חומל על בעל עיטור העוז. נהדר". אחרי שניסו לייחס לו קשרים עם ח"כ נאווה בוקר מהליכוד, שאל לוי: "איפה האחריות שלך על האיש, שחלילה מישהו מאנשי נתניהו ינסה לפגוע בו? אתה עשית בדיוק כמו אנשי אלאור אזריה שתקפו את אברמוביץ'! אם מישהו יפגע באדם המבוגר הזה, זה יהיה על דעתך". לסיום הורד וידר מהקוי לאחר שמזרחי ביקש מהמפיקה "תעיפי את האיש הזה משידור".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם