המירוץ לבחירות המקומיות ברחבי הארץ מביא עימו מתקפות מקוממות נגד המגזר החרדי בניסיון לזכות בתמיכה, על גבם. הפעם מתחוללת הסערה בתל אביב. סיעת 'חילונים ירוקים' בעיר השיקה משחק אינטרנטי בשם 'החילוני האחרון בתל אביב' שכדי לנצח בו יש לנעוץ חיצים של פתקי הסיעה ("חי") בעיר. פספסתם? "החרדים", כך הם מאיימים, "ישתלטו על כל תל אביב".

"החילוני האחרון בתל אביב". צילום מסך מתוך אתר המשחק

 

האימה אותה מציגה הסיעה מפני החרדים משתקפת גם בפרסומים קודמים שלה. כך למשל, פלייר מקמפיין הבחירות שלה מציקים את החרדים החב"דניקים ככאלה ש"צרים" על בתי הספר. "מוכרחים לעצור אותם!", נזעקת הכותרת. מדובר באותה סיעה, אגב, שעוררה סערה כאשר החליטה לחלק מדבקות לקידום עסקים שיפתחו דווקא ביום האבל היהודי, תשעה באב, בניגוד לחוק.

"חב"דניקים צרים על בתי הספר". פלייר של ירוקים חילונים

במסגרת "המאבק‭ ‬בלתי‭ ‬מתפשר‭ ‬נגד‭ ‬כפייה‭ ‬והדתה", מכריזים חברי הסיעה במלחמה נגד עמודי העירוב המקיפים את העיר. כן, נגד סרטי הסימון התלויים על עמודי החשמל ומסמלים את גבול תחום שבת לשומרי המצוות.

ה"אויב": עמודי העירוב בעיר. מתוך מצע הסיעה באתר

 

דתי? רק בבית שלך

אלא שמלבד המאבק ב"הדתה", מצע 'החילונים הירוקים' מתמקד בפעילות אינטנסיבית "למען רווחת בעלי החיים וזכויותיהם". במקביל לניסיון להדיר את מה שמדיף יהדות מהמרחב הציבורי ה"סטרילי", חברי הסיעה מבקשים לשמור על המרחב הזה דווקא לבעלי החיים. כמו כן, בעוד בהקשרם של אוכלוסיית הדתיים בעיר, הם נזעקים כי "הכל על חשבוננו", למען מימון האכלת חתולי הרחוב הם מוכנים להעמיד תקציב מוגדל.

"קרן שתסייע‭ ‬למאכילי‭ ‬החתולים‭ ‬במימון‭ ‬מזון‭ ‬לחתולי‭ ‬רחוב". מתוך מצע הסיעה באתר

 

"תכני הסתה נבזיים"

"מדובר בהסתה פרועה בדמות 'הכה בדתיים כדי לקושש קולות', יש כאן חציית קו אדום בוהק ומסוכן", מיהר להגיב יו"ר סיעת 'מאמינים – הבית היהודי בת"א', חיים גורן. "המשחק הזה אליו נחשפנו ביממה האחרונה 'מגניב', בערך כמו שלני ריפנשטהל הייתה 'במאית דגולה'", הוא הוסיף.

לדבריו, "מפלגה שמתיימרת להוביל את החילונים בעיר מפיצה בימים האחרונים תכני הסתה נבזיים – זה התחיל ב'החבדניקים צרים לנו על בתי הספר' וממשיך בהחפצה אוטואנטישמית של היהדות, עם אמירות דוגמת 'החרדים משתלטים על תל אביב' וירי חצים למטרה המצויירת כ'הדתה מסוכנת ומיסיונרית של ילדינו'.

"החרדים ישתלטו על כל תל אביב". צילום מסך מתוך אתר המשחק

 

עוד אומר יו"ר 'מאמינים', כי "קמפיינים כאלה על אוכלוסיות אחרות בעיר היו מעוררים סערה רבתי". הוא אך הודיע כי בכוונתו לפנות לוועדת הבחירות הארצית "על מנת שההסתה הזאת כנגד המאמינים בעיר תיפסק ומיד". "תל אביב היא עיר פלורליסטית ומכילה ולא נתנצל על יהדותנו", הוא מסכם.

צילום מסך מתוך אתר המשחק
"מספיק עם הדרת הנשים". צילום מסך מתוך אתר המשחק
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20