שיר צדק. צילום: הפועל ב"ש

 

הערב (ה') התקבלה התשובה לשאלה המסקרנת ביותר שנשארה בגדר תעלומה – כיצד הגיע החומר האסור לגופו של שיר צדק, בלם הפועל באר שבע ונבחרת ישראל. מועדון האלופה הוציא הערב הודעה רשמית ובה נכתב: ״לאחר תום ההליך המשפטי ומשחלפה התקופה לערעור, מוסר היום המועדון דיווח מלא על ממצאי התחקיר שנערך לגילוי הנסיבות שבהן נמצא החומר האסור אוקטופמין בגופו של שיר צדק. הממצאים, שהתקבלו במלואם על ידי בית הדין של אופ"א, הוכיחו מעבר לכל ספק ששיר צדק נפל קורבן לטעות בייצור. לאחר קבלת הבדיקה של שיר צדק מאופ"א, השחקן והמועדון ערכו יחד תחקיר מקיף ועמוק, בסיוע צוות מומחים בעלי שם עולמי מתחומים שונים, כדי לזהות את מקור החומר האסור אוקטופמין שנמצא בגופו של שיר צדק. תוצאות התחקיר שהיו הבסיס לקו ההגנה בתיק של שיר צדק, ואשר התקבלו במלואן על ידי בית הדין, גילו שמקור האוקטופמין היה תוסף מזון נוזלי בשם: אקסטרים שוק, חומר שניתן לשיר צדק במסגרת המועדון. החומר האסור הגיע לתוסף כתוצאה מטעות בייצור".

כעת, אחרי שהמועדון, בהמלצת עורכי הדין שייצגו את הבלם בוועדת המשמעת באופ״א המליצו לבלם ולמועדון לא לערער על העונש, החליטה אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר שבע לפרסם את ממצאי הבדיקה. "התוסף אקסטרים שוק מיוצר בארה"ב בשתי גרסאות: גרסה שמיועדת לשוק האמריקני ואשר עד לאחרונה הכילה אוקטופמין, ולצידה גרסה שונה באופן מהותי, שמשווקת בשוק הישראלי אשר לא מכילה אוקטופמין. משרד הבריאות אכן אישר שהתוסף שאושר לשיווק בישראל אינו מכיל אוקטופמין. ואכן בתווית שעל הבקבוק הישראלי ששיר שתה לא מצוין שהוא כולל אוקטופמין, בניגוד לתווית שעל הבקבוק האמריקני, שבה כן מצוין בפירוש הימצאות אוקטופמין. התוסף שהקבוצה רכשה שיובא על ידי המשווק המורשה בישראל הוא המוצר הישראלי, שכאמור לא אמור להכיל אוקטופמין".

בעקבות קו ההגנה שהוצג בבית הדין, ועדת המשמעת של אופ״א החליטה להעניש את צדק רק בהרחקה לשמונה חודשים מהמגרשים. העונש נכנס לתוקף החל מ-19 באוקטובר. למעשה הבלם יחזור לפעילות כבר בתחילת העונה הבאה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20