מנחם מנדל גורדון, חייל בודד שעלה לבדו ארצה מתוך ציונות ואהבת הארץ והתגייס לחטיבת הצנחנים, חלה בסרטן נדיר זמן קצר לאחר שחרורו ואירוסיו לבחירת ליבו. החברים מגדוד 890 השיקו עבורו קמפיין תרומות על מנת לאפשר לו לעבור טיפול מציל חיים בניו יורק, וקראו לעם ישראל להירתם ולהחזיר לו על התרומה למדינה. הבוקר הוא שיתף בעמוד הפייסבוק שלו את חבריו כי רופאיו בישרו לו שהוא נקי מהמחלה. "בעזרת ה' רוחמה ואני נהיה בדרך חזרה הבייתה בקרוב", כתב בציפייה לקראת חתונתם.

144% מומן – מנחם ניצל. דף הפרויקט. צילום מסך מתוך אתר giveback

 

"200,000 ש"ח זה הסכום שיכול להציל את החיים של מנחם", הסבירו אז החברים שהתגייסו לעזרת חברם תחת הכותרת 'צוות מנדל'. "מה זה אומר להציל את החיים שלו? מנחם טס לעבור את הטיפולים בניו יורק – באחד המקומות הבודדים בעולם שיודעים להעניק את הטיפול לסוג הסרטן הנדיר שיש לו. הטיפולים בארה"ב זה לא עסק זול, אין ביטוחים כמו בישראל והטיפול מגיע לסכומים מטורפים. עכשיו מנחם נמצא בסבב השלישי של טיפולי הכימותרפיה שלו ועד כה זה עלה למשפחתו כ-30,000 דולר. ולצערנו, אנחנו רק בהתחלה.. יש עוד סבב כימותרפיה, ולאחריו יוחלט איזה ניתוחים יש לבצע. כמובן בסוף הדרך, בע"ה יגיע השיקום המיוחל".

על הפרויקט אמר אז מנחם עצמו בהתרגשות גדולה: "זה מטורף, כל הפלוגה עומדת איתי. כל האנשים, זה עוזר.. וואלה אני לוחם ו-וואלה אני רוצה לעבור את זה. ואני יכול". אכן יכול.

אמיר איבגי

אמיר איבגי