דובר צה"ל מוסר את שמם של לוחמי צה"ל, סמל יובל מור יוסף הי"ד, לוחם בחטיבת 'כפיר', בן 20 מאשקלון, ורב-טוראי יוסף כהן הי"ד, לוחם בחטיבת 'כפיר', בן 19 מבית שמש, אשר נפלו בפיגוע הירי הבוקר (ה') בגבעת אסף.

רב-טוראי יוסף כהן הי"ד הועלה לאחר נפילתו מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל. הלווייתו תצא מחר בשעה 10:30 מבית הלוויות שמגר בירושלים לבית העלמין האזרחי בהר הזיתים.

סמל יוסף כהן הי"ד

 

סמל יובל מור יוסף הי"ד הועלה לאחר נפילתו מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי באשקלון.

סמ"ר יובל מור יוסף הי"ד

 

"הודעה נמסרה למשפחותיהם, צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן", נמסר מצה"ל.

כזכור, מחבלים רצחו הבוקר (חמישי) בירי שני חיילים בגבעת אסף, על כביש 60, כ-2 ק"מ דרומית ליישוב עפרה. חייל נוסף נפצע באורח אנוש ותושבת בית אל בת 20, שירה סבג, נפצעה באורח קשה. אחרי שנותחה, מצב התייצב, אך עדיין מוגדר קשה.

בצה"ל אישרו כי נשקו של אחד הלוחמים מהפיגוע נגנב על ידי המחבלים. מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, אמר כי מדובר באותה חוליית מחבלים שביצעה את פיגוע הירי בצומת עפרה בה נרצח התינוק שיולד. "בימים האחרונים חוליית טרור של חמאס הצליחה לפגע בנו ולגבות מאיתנו מחיר כבד", אמר, והבטיח כי "גם במקרה הזה נמשיך ונרדוף אחריהם ונבוא עם החולייה הזאת חשבון".

האלוף פדן על החולייה שביצעה את הפיגועים

"יוסף שילב בין אורח חיים חרדי לבין הרצון לשרת ולתת לעם ישראל כולו"

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, מסרה כי "בית שמש אבלה על הירצחו של יוסף כהן הי"ד, נער מדהים ומקסים שצמח וגדל בעירנו ונרצח ע"י בני עוולה בפיגוע בגבעת אסף".

היא סיפרה כי שוחחה הערב עם הוריו ואמרה כי זהו "עלם חמודות שזכיתי להכיר עוד בחייו, גדל בבית שמש ושילב בין אורח חיים חרדי לבין הרצון לשרת ולתת לעם ישראל כולו".

לדבריה, "יוסף התייתם מאביו שהיה רופא שיניים מוכר מאוד בציבור החרדי לפני כ-5 שנים. הוא למד בישיבת ברנקו וייס 'דרך חיים' שזכיתי להקים בעיר והיה ילד שובב ומקסים ומלא שמחת חיים. יוסף התגייס ל'נצח יהודה' בשמחה ובאהבה מתוך מטרה לשרת את עם ישראל".

אמר לאביו לפני שנפל: "מודה לקב"ה על הזכות שנתן לי להגן על עם ישראל"

בלוך פרסמה סיפור מצמרר שסיפר לה אביו החורג, הרב אליהו מירב: "מדי שבת אנו מקיימים בביתנו מנהג לעבור אחד-אחד כל בני המשפחה ולומר תודה. בשבת האחרונה יוסף היקר אמר את הדבר הבא, אז לא הבנו את המשמעות שלו: 'אני מודה לקב"ה על הזכות שנתן לי להגן על עם ישראל'".

"יוסף היקר והאהוב. העיר בית שמש ועם ישראל כולו אבל על האובדן העצום", חתמה בלוך.

מודעת אבל שפרסם גדוד 'נצח יהודה'

 

"העיר אשקלון אבלה על מותו של תושב העיר, סמל יובל מור יוסף, זכרו לברכה, שנרצח בפיגוע הטרור היום בגבעת אסף. העירייה, באמצעות אגף הרווחה, תעניק את כל הסיוע הנדרש למשפחה, על מנת להקל עליהם ולו במעט בשעה קשה וכואבת זו", נמסר מעייריית אשקלון.

"משפחה ערכית שעולמה חרב עליה ברגע אחד"

ראש העיר אשקלון, תומר גלאם, ביקר בבית המשפחה ומסר כי "העיר אשקלון איבדה היום את אחד מטובי בניה, סמל יובל מור יוסף, זכרו לברכה, שנרצח על ידי מחבלים אכזריים ומוגי לב, חסרי כל צלם אנוש".

לדבריו, "האויב שלנו מר והוא לא מהסס ולא בוחל בשום אמצעי כדי לפגוע בנו והוא עושה זאת, לצערי, בדרך הקשה ביותר. יצאתי מבית המשפחה לאחר שהצעתי להם את כל הסיוע הדרוש בשעה קשה זו. פגשתי משפחה ערכית ומסורה שעולמה חרב עליה ברגע אחד. אין מילים שיוכלו לנחם הורים שצריכים לטמון את ילדיהם. אין שום הסבר הגיוני לכך. גם לא צריך להיות. ממשלת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לטיפול בטרור, כי ברור מאליו שמשהו פה לא עובד. בשמי ובשם תושבי אשקלון אני שולח את תנחומינו העמוקים למשפחה השכולה. מי ייתן ולא תדעו עוד צער".

בבית הספר בו למד מסרו כי "משפחת 'אמית' מקיף ב' מרכינה ראש ומשתתפת באבלה הכבד של המשפחה על נפילתו של החייל בוגר בית הספר יובל מור יוסף הי"ד. בית הספר יפתח את שעריו לתלמידי ובוגרי בית הספר החל מהשעה 19.30. יהי זכרו ברוך".

השיחה למוקד מד"א מזירת הפיגוע

 

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט יקיים הערב הערכת מצב מיוחדת בפיקוד המרכז עם מפקד הפיקוד אלוף נדב פדן, מפקדי גזרת יהודה ושומרון וגורמי בטחון נוספים. במסגרת הערכת המצב תוצג הערכות ומשימות הכוחות וכוחות התגבור לתקופה הקרובה.

זירת פיגוע הירי בגבעת אסף. צילום: רויטרס
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20