אולג יעקובוב (60) מתל אביב, דניס דיאצ'נקו (28) נתין זר אזרח אוקראינה ועאהד אלחאג' (34) מבית רימא, הם ההרוגים באסון קריסת הבניין באתר בניה ברחוב הברזל בתל אביב.

אמש הגיעו כוחות החילוץ לגופה נוספת שהוצאה מבין ההריסות, ונמשכים החיפושים אחר 3 נעדרים אשר קיים חשש לחייהם ונותק עימם הקשר.

ביקור הרמטכ"ל ופעולות החילוץ אמש

שניים מהנעדרים הם תושבי עכו, עובדי חברת "פלרז" להתקנת דלתות בטחון בחניון, והנעדר הנוסף הוא הפלשתיני מוחמד דוואבשה מדומא – קרוב של המשפחה שביתה הוצת.

יאנה משאלוב, אשתו של הנעדר אולג מעכו, סיפרה שבעלה חשש מסכנה במקום העבודה וכי לפני יומיים נפלה באתר מעלית. "הוא רצה להחליף עבודה, אבל זה לא היה אפשרי כי צריך להרוויח כסף ואני לא עובדת. הוא אמר שאין ברירה. אני לא יודעת אם הוא אמר למנהלים שלו שמסוכן שם", סיפרה משאלוב. לזוג שתי בנות צעירות ובשיחה האחרונה בירך אולד את ביתו בת ה-4 לרגל יומה הראשון בגן.

יאנה סיפרה כי המשטרה יצרה עמה קשר "אבל עדיין לא הגיעו. המורה של הבת שלי מבית הספר הגיעה, וגם פסיכולוגית מבית הספר. אני כועסת. איך הם שלחו לשם בן אדם ככה. אפילו טרקטור עבד על הגג והמבנה לא היה מוכן. זה לא היה נכון לעשות זאת. אבא שלי הוא מהנדס בניין והוא אומר שלא היו חיזוקי בטון. רואים לפי התמונות שלא היו שם תמיכות".

בני הזוג הורים לשתי בנות. האישה סיפרה כי בשיחה האחרונה ביניהם, התקשר אולג לברך את בתם בת הארבע ליומה הראשון בגן.

בני הזוג משאלוב
בני הזוג משאלוב

קרוביו של אחד הנעדרים מעכו אמרו: "אנחנו מתפללים שהוא ייצא בחיים ורוצים שכל עם ישראל יתפלל בעבורו ועבור חבר שלו שאיתו". עוד סיפרו על הנעדר בשנות ה-20 לחייו כי "הוא נשוי ושירת בצה"ל. הוא הגיע לעבוד באתר עם חבר נוסף שלו. מאז אתמול אנחנו לא יודעים מה עלה בגורלו וככל שעוברות השעות המצב הופך ליותר ויותר מורכב. כדאי שכל עם ישראל יתפלל".

העירייה ציוותה עובדים סוציאלים דוברי עברית וערבית למשפחות המודאגות, ואף הקצתה חדר ליווי לרשותן הכולל מזון ושתייה.

עד כה חולצו 3 הרוגים ו-23 פצועים. הפצועים פונו לבתי החולים בילינסון בפתח תקווה, שיבא בתל השומר, וולפסון בחולון ובי"ח איכילוב בת"א, כאשר רובם שוחחרו לביתם.

דיון החירום

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו), פנתה ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין וליו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות ח"כ אלי אלאלוף בבקשה דחופה לדחות את דיון החירום בעקבות קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב.

״נושא בטיחות בעבודה ובאתרי הבנייה הוא נושא חשוב ביותר כמו גם הדיון על איכות הבנייה בישראל, לכן יש להמתין לממצאי החקירה ולקיים דיון מושכל ומעמיק כאשר כל התמונה גלויה לפנינו ולא בזמן שהאירוע עוד נמצא בעיצומו.
עלינו לכבד את משפחות הקורבנות והנעדרים ולתת להם זמן בכדי להתאבל על יקיריהם ובמקביל להתמקד במאמצי החילוץ של הנעדרים מבין ההריסות. על החקירה הוטל צו איסור פרסום ואין מן הראוי שדווקא הכנסת היא זו שתפר אותו״

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20