הותר לפרסום כי תושבת נשר גלילה ביטון ז"ל (61) ותושבת רשפון דינה פורת ז"ל (71) הן ההרוגות בתאונת בנהר השיט בנהר הסראנו בדרום צ'ילה. 4 ישראלים נוספים נפצעו קשה ומצבם של היתר מוגדר קל.

ראש העיר נשר, רועי לוי, ספד לגלילה ז"ל: "בשעות הבוקר קיבלתי את הבשורה הנוראית מצ'ילה שבת הקהילה שלנו, אישה שכולנו אוהבים, מעריכים ומוקירים, אישה שתרמה רבות למען התושבים ולמען העיר, נסעה לטיול מהנה ולצערנו לא תשוב עוד. יחד עם כל צוותי העירייה התגייסנו כדי לסייע לילדים שנמצאים כרגע בדרכם לצ'ילה על מנת להביא ארצה את גופתה של אימם האהובה. אנחנו שולחים ניחומים כנים למשפחה בשמנו ובשם כל תושבי נשר. זהו יום עצוב עבור הקהילה שלנו, אבל יחד אנחנו נדע לעבור אותו ולהביא לקבורה את האמא שכולנו אהבנו".

הפצועים, בשנות ה-60 וה-70 לחייהם, פונו לבתי חולים באיזור. קונסול ישראל בצ'ילה, ליאון סויסה, יגיע לבתי החולים בשעות הקרובות כדי לסייע באירוע.

שגריר ישראל בצ׳ילה אלדד חייט והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ מלווים את האירוע הקשה, ונמצאים בקשר עם הפצועים ועם הרשויות הרלבנטיות בצ'ילה. צוות המחלקה בקשר רציף עם מארגני הטיול בארץ ועם הקונסול בשטח וימשיכו לטפל במקרה, ככל שיידרש.

ממלא מקום שר החוץ, ישראל כ״ץ שוחח עם שגריר ישראל בצ׳ילה, אלדד חייט, כדי להתעדכן במצב הנפגעים, ובקש לעשות הכל כדי לסייע לפצועים. כ״ץ הנחה כי במידה ויהיה צורך להטיס נפגעים לטיפול בישראל, יש לעשות את כל הסידורים הנדרשים לשם כך.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20