מתקפת הטרור מעזה שהחלה אתמול היתה קטלנית והסבה נזקים חמורים לתשתיות ולמבנים בדרום הארץ. 20 צוותים של קרן הפיצויים מטעם רשות המסים הגיעו היום (ג') ליישובי העוטף והדרום לצורך מיפוי הנזקים ומתן מענה לצרכים דחופים, כמו בנתיבות שם פונתה משפחה בעקבות פגיעה ישירה בבית, באשקלון 15 משפחות פונו מבתיהן, חלקן פונו לבתי מלון בעיר.

היום לא התקיימו לימודים בדרום הארץ והורים רבים נאלצו להישאר בבית עם הילדים במקלטים כשלאורך שעות היום הופעלו אזעקות.

שר האוצר משה כחלון ביחד עם רשות המסים הודיעו היום על הרחבת הפיצויים לנזקים עקיפים, שתוקפן יהיה מ- 1.5.18, תחילת טרור הבלונים ותבערה, ועד לסוף השנה.

התושבים יזכו לפיצוי בגין הפסד ימי עבודה להורים שנשארו בבית עם הילדים לפי הוראות פירוד העורף בטווח של עד 40 קילומטרים מהרצועה, פיצוי לדבוראים בעוטף ששטח המרעה שלהם נפגעו כתוצאה מטרור התבערה, והרחבת הפיצוי לתעשיית התיירות שנפגעה.

הרחבת התקנות של רשות המסים נכון להיום, נוגעות אך ורק לתיירות להורים השכירים ולדבוראים. מגזר גדול וחשוב שלא נכלל בתקנות הוא העצמאיים בעלי העסקים הקטנים שכבר חודשים סובלים מהאטה עסקית, והיום רבים מהם נאלצו לסגור.

ברשות המסים אומרים לנו  כי הם ימשיכו לעקוב אחר ההתפתחויות והאפשרות להרחיב את התקנות תיבחן. בכל מקרה, גם התקנות הנוכחיות עוד צריכות לעבור אישור בכנסת, בטרם יכנסו לפועל.