ד"ר מיכאל בן ארי, חבר כנסת לשעבר ויו"ר "עוצמה יהודית", הגיש היום (ג') עתירה לבג"ץ נגד הסדר הטיעון עם בסאל גטאס.

לפי ההסדר, חבר הכנסת גטאס יורשע בסיוע לרוצחים ופעילות טרור, אולם ישב בכלא במשך שנתיים לכל היותר. ראשי עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין הגישו את את העתירה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר וביקשו מבית המשפט להוציא צו ביניים לביצוע ההסדר.

 מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

תוכן העתירה נשען על התקדים המשפטי במשפטו של הנשיא לשעבר משה קצב. כזכור, במשפטו של הנשיא הקצב הוצא עיכוב לביצוע הסדר הטיעון ע"י היועץ המשפטי לשעבר דאז, מני מזוז. בעתירה נאמר: "מדובר בפער בלתי סביר בין כתב האישום המקורי לכתב האישום המתוקן והפרקליטות הסכימה להשמיט את העבירות החמורות שיוחסו לגטאס בתיק שבו יש צילומים וראיות למכביר. מדובר בהסדר לא סביר ופוגע באינטרס הציבורי במיוחד לאחר שגטאס התראיין וסירב להביע חרטה ואף התגאה במעשיו".

"ההסדר – יריקה בפרצוף של המשפחות השכולות"

בשיחה עם ערוץ 20 ד"ר מיכאל בן ארי אמר: "אנחנו בעוצמה יהודית דורשים מביהמ"ש העליון לבטל לאלתר את ההסדר השערורייתי עם המחבל באסל גטאס. ההסדר הזה הוא רוח גבית לטרור, יריקה בפרצוף של המשפחות השכולות. בסאל גטאס צריך לשבת עשרות שנים בכלא כפי שהראיות מוכיחות, אין שום סיבה בעולם לעשות איתו הסדר. אני הייתי מקל אם הוא היה מסכים להתפנות לסוריה, עד אז, הוא צריך לשבת עשרות שנים בכלא".

בן ארי גטאס פלאש 90
ד"ר מיכאל בן ארי ובסאל גטאס. "יש מספיק ראיות כדי לא לקבל הסדר טיעון". צילום: פלאש 90

פרשת גטאס עלתה לראשונה בדצמבר 2016. בזמנו פורסם כי המחבל גטאס הבריח פלאפונים, פתקים מוצפנים ואביזרים נוספים למחבלים במסגרת ביקוריו בכלא "קציעות". התשתית לכתב האישום נגד גטאס מכילה תיעוד מצולם, עדויות שהצטברו נגדו וראיות נוספות.

מנגד, גטאס טען כי המעצר וההליך המשפטי נגדו משקף "גזענות" ו"רדיפה פוליטית". כמו כן, גטאס טען כי הביקורים שלו בבתי הכלא נעשו מטעם "פעילות למען זכויות האדם". גטאס אמר: "פעלתי בכל מסגרת שהייתי חבר בה במסגרת של מאבק פוליטי לא אלים זו דרכי מאז ומעולם. מאז היבחרי לכנסת ב-2013, התעסקתי בעניין האסירים הבטחוניים, אנחנו בסך הכל מבקרים אצל שומעים אותם מחליפים דעות ומנסים אחר כך לטפל בתלונות. בשנים הללו נחשפתי לעוול ולתנאים הבלתי אנושיים עד כדי התעללות בהם חיים האסירים. בניגוד לחוק הבינלאומי, אסירים אלו מנועים מביקורים חוץ מביקורי דרגה ראשונה. עשרות שנים לא רואים את בני משפחתם ומנועים מקשר טלפוני עם העולם החיצון. זוהי הדרישה החוזרת של האסירים".

אלעד שור

אלעד שור