סמ"ר אביב לוי הי"ד. תמונה: באדיבות המשפחה

מאות בני משפחה וחברים ליוו את סמ"ר אביב לוי הי"ד, בן 21 מפתח תקוה בדרכו האחרונה בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. לוי הי"ד נפל ביום שישי האחרון בגבול עזה מירי של צלף מחבל חמאס. הוא החייל הראשון שנהרג בלחימה מול ארגון הטרור העזתי מאז מבצע 'צוק איתן' ב-2014.

אביב, לוחם בגדוד צבר של גבעתי, היה בסיור מבצעי לאורך הגדר באזור כיסופים. הוא נורה בחזהו, למרות האפוד הקרמי שלבש, ופונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב אנוש, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. הוריו ושניים מאחיו קיבלו את הבשורה הקשה במהלך טיול באיטליה. אח נוסף משרת בצה"ל.

הלווייתו של אביב לוי הי"ד בבית העלמין סגולה. צילום: ירון דורון, ערוץ 20

הבוקר (א') סייר הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בנקודת האירוע בה נפל אביב וקיים הערכת מצב ושיח מפקדים. הרמטכ"ל ציין לחיוב את פעילותם של המפקדים לאורך החודשים האחרונים אל מול האתגרים הבטחונים ופעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס.

הרמטכ"ל בסיור בנקודת נפילתו של סמ"ר אביב לוי הי"ד. צילום: דובר צה"ל

 

חברתו שחר ארז כתבה לזכרו: "אהוב יקר שלי, לוחם שלי. לא נקלט לי מה שקורה מהרגע שהלכת לי. הלב נשרף והדמעות לא מפסיקות לזלוג. מי היה מאמין שתלך לי כל כך מהר. מסרבת להאמין שאתה לא כאן איתי יותר, מסרבת להאמין שלא אוכל לשמוע את הקול שלך שוב. אהוב שלי, תמיד אזכור אותך ותמיד תהיה בלבי. תשמור עליי ועל המשפחה המדהימה שלך שם למעלה. הגעגוע אליך חזק כל כך".

הלווייתו של אביב לוי הי"ד בבית העלמין סגולה. צילום: ירון דורון, ערוץ 20

 

"אביב היה הנכד הבכור שכולם אהבו", סיפר נועם לוי, דודו של אביב. "ילד מקסים, כל דבר שהוא עשה, הוא עשה עד הסוף, הוא היה ילד מאוד צנוע ורגיש, הוא דאג לכל המשפחה שלו. באוגוסט הקרוב היה אמור לחגוג יום הולדת 21. אנחנו עדיין לא מעכלים את גדול האסון".

 

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר כי הוא "שולח תנחומים מעומק הלב בשמי ובשם אזרחי ישראל להוריו ואחיו של אביב לוי, לוחם גבעתי שנפל אתמול בגבול עזה". לדבריו "אביב נלחם יחד עם חבריו בנחישות ובגבורה בטרור מרצועת עזה, ולצערנו המאבק הזה לפעמים גובה מאיתנו מחיר כבד מנשוא. ליבנו עם המשפחה".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ביום שישי איבדנו את חייל צה"ל, סמ״ר אביב לוי מפתח תקוה. לוי נפל בהגנה על העם, הארץ ותושבי עוטף עזה. ליבי עם משפחתו בערב הזה. יהי זכרו ברוך".

בצה"ל הודיעו כי יחקרו את האירוע, ויבחנו אופן המיגון. בין השאר, ייבדק מדוע האפוד שעטה אביב לא בלם את חדירת הקליע.

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20