יעל קולמן, אמו של עדיאל קולמן הי"ד שנרצח לפני כחצי שנה בעיר העתיקה בירושלים בפיגוע דקירה הגיבה היום (רביעי) להחלטה שלא להרוס את בית המחבל – בשל בעיות נפשיות.

עדיאל קולמן הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

"אני מבקשת מכל מי שיכול לערער על ההחלטה", מבקשת האם השכולה, "רוצח נתעב שקיבל אישור חיפוש עבודה בישראל הוא לא חולה נפש. יכול להיות שהוא קיבל תרופה אבל הוא תיפקד ב100% היה לו מספיק כוח לרצוח בדם קר את הבן שלי היקר. שתהיה שנה טובה יותר". בנוסף, סיפרה האם שבניגוד לפרסומים לא עודכנה על ההחלטה שלא להרוס את בית המחבל מאף גורם רשמי.

ארגון 'חוננו', שמייצג את משפחתו של עדיאל, הגיב אף הוא להחלטה "הרס בתים של מחבלים שרצחו יהודים זהו צעד הכרחי בצורכי ההרתעה. לא יתכן שימנעו מלהרוס בתי מחבלים מכל מיני שיקולים חיצוניים. צריך להיות ברור – מחבל שרוצח ביתו יהרס ויהי מה. ברגע שמתחילים להיכנס ולבחון את הנסיבות פוגעים בכלי ההרתעתי כמעט האחרון שנשאר כנגד המחבלים שבאים לרצוח ולמות. אנו נפנה כבר מחר בבוקר במכתב חריף לפיקוד מרכז בדרישה לשנות את ההחלטה ולהרוס את בית המחבל. בנוסף, נמחה על אי שיתוף משפחתו של הנרצח על ההחלטה המוזרה הזו, הם לא עודכנו, לא שותפו ושמעו על ההחלטה מכלי התקשורת".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון