בית משפט השלום בתל אביב האריך בשבעה ימים את מעצרו של טספברהן טספסיון החשוד ברצח ובאונס סילבנה צגאיי בת ה-13. זאת לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים. הוא יישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

טספסיון, מהגר אריתראי, שומר על זכות השתיקה ונלקחה ממנו דגימת רוק להשוואת DNA. טרם נמסרו תוצאות הבדיקה לבני משפחתה של צגאיי.

החשוד ברצח סילבנה צגאיי בהארכת מעצר. צילום: פלאש 90

 

השופט דניאל בארי אמר כי טספסיון "חשוד בגרימת מוות בכוונת תחילה, בעילה שלא בהסכמה ובאיומים. המשיב שמר על זכות השתיקה ולא מסר גרסה. הגעתי למסקנה שצבר הראיות יוצר חשד סביר לדברים הנטענים. המשטרה מבקשת להאריך מעצר ב-15 יום לצורך ביצוע פעולות חקירה רבות. למרות החשד הכבד, יש מקום לצמצם את ימי המעצר על מנת לפקח פיקוח שיפוטי על המעצר".

בהקלטה שהתפרסמה הבוקר נחשף כיצד אותר החשוד בזכות ערנותו של אזרח שדיווח למשטרה. כזכור, בתום מצוד בן יומיים נעצר טספסיון, בשנות ה-30 לחייו, בגן הכובשים באזור שוק הכרמל ונלקח לחקירה במשטרת מחוז תל אביב.

סילבנה צגאיי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"נדמה לי שראיתי את הבחור באזור שוק הכרמל, עם מעיל וכובע על הראש, מסתובב כאן. בשוק הכרמל באזור הגן הציבורי. זהו רציתי לדווח על זה", אמר האזרח ישראל בהקלטה.

הוא תיאר כי טספסיון הלך "עם מעיל, הקפוצ'ון סגור עליו על הראש. המעיל בגוון חום בהיר עם פס תכלת. הוא נמצא איפה שההומלסים מתרכזים בדרך כלל בלילה, בסוף השוק. הולך עם שקית ביד". לדבריו, מה שעורר את חשדו הוא המעיל והכובע שלבש החשוד על אף שמזג האוויר לא היה קר.

טספסיון היה בן זוגה של אמה של סילבנה. לדברי בני משפחה, השניים נפרדו לפני 4 חודשים. הנערה הביע חשש ממנו ובעבר אף התקשרה למשטרה אך לא מסרה תלונה. ביום שני היא אותרה בביתה בשכונת התקווה ללא רוח חיים כשעל גופה סימני אלימות קשים, זמן קצר לאחר שבה מבית הספר.

לדברי המשפחה, סילבנה והאם היו אמורות להגר לקנדה, אל טספסיון התנגד ואף קרע את טפסי ההגירה במהלך התפרעות בביתן בשבוע שעבר. כעת מתלבטים במשטרה האם להביא את הנערה לקבורה בישראל או באריתריאה.

עפ"י פרסום ב"ישראל היום", טספסיון לא הגיע לישראל ככל מסתנני העבודה. במשטרה גילו כי מדובר באדם שעסק בהבאת עובדים זרים לישראל. זמן קצר לפני הרצח הוא משך סכום כסף גדול מחשבון הבנק שלו.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20